Rejsy turystyczne statkami Słonecznik i Słonecznik II to jedna z ulubionych i najpopularniejszych wakacyjnych atrakcji turystycznych Bydgoszczy. Możliwość podziwiania miasta z zupełnie innej perspektywy – od strony rzeki – przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów i bydgoszczan.

-->> Z Bydgoską Kartą Turysty zwiedzasz taniej <<--

Sezon 2024 rozpocznie się 26 kwietnia i potrwa do 6 października.

UWAGA: w dniach 13/14 lipca 2024, w związku z nieczynną śluzą miejską i zawodami Enea Bydgoszcz Triathlon, rejsy realizowane będą dopiero od godz. 14:00 i tylko na trasie Słonecznej (bilety zakupione na trasę Staromiejską będą realizowane na trasie Słonecznej, zgodnie z informacją przekazaną pasażerom)

(bilety sprzedawane są z wyprzedzeniem wynoszącym 60 dni)

Trasy rejsów, Słoneczna i Staromiejska, obsługiwane są statkami o napędzie elektrycznym Słonecznik I i Słonecznik II. Każdy z nich zabiera na pokład do 28 pasażerów. Wejście na pokład dla obu tras przy Rybim Rynku.

Bilety dostępne są przez Internet (na dole strony) oraz stacjonarnie w Bydgoskim Centrum Informacji. Jest również możliwość zakupu biletu u załogi statku, ale tylko bezpośrednio przed wybranym rejsem, jeśli będą wolne miejsca.

Jeśli masz pytania dotyczące rejsów, prawdopodobnie tutaj znajdziesz na nie odpowiedź -->> Najczęściej zadawane pytania

Uwaga: Nie gwarantujemy możliwości zakupu biletów bezpośrednio przed rejsem, dlatego zachęcamy do skorzystania z możliwości wcześniejszego zakupu biletów.

Tramwaj Wodny, Bydgoszcz, atrakcje, fot. Tymon Markowski

Słoneczniki kursują na dwóch malowniczych liniach: 

Linia Staromiejska

Rejs rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku i trwa około 60-70 minut (w zależności od pracy śluzy). Statek mija Bydgoską Katedrę, Operę Nova i Wyspę Młyńską a następnie przepływa obok zabytkowej śluzy trapezowej, aby przebyć śluzowanie przez odnowioną śluzę miejską. Podczas dalszej części rejsu statek minie majestatyczny Budynek byłej Dyrekcji Kolei w Bydgoszczy.

Aktualną dostępność biletów na wybrane rejsy można sprawdzić (na dole strony)

Linia Słoneczna

Rejs rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku i trwa około 60 minut. Trasa początkowo wiedzie w dół rzeki mijając Trasę Uniwersytecką oraz szereg obiektów sportowych. Przy hotelu Słoneczny Młyn statek zawraca i płynie w okolice Wyspy Młyńskiej. Początek i koniec rejsu w obu przypadkach jest przy Rybim Rynku.

UWAGA: Istnieje możliwość wejścia na pokład przy hotelu Słoneczny Młyn na podstawie zakupionego biletu. W przypadku wolnych miejsc na statku, na przystanku Hotel Słoneczny Młyn można również kupić bilet u załogi. Statek dopływa do hotelu po około 20-25 minutach od wypłynięcia z Rybiego Rynku.

Aktualną dostępność biletów na wybrane rejsy można sprawdzić (na dole strony)

Statki na Brdzie w Bydgoszczy | ©visitbydgoszcz | Bydgoszcz | atrakcje

Podstawowe godziny rejsów (mogą ulec zmianie):

Poniedziałek - Piątek:

Trasa Staromiejska: 11:20, 12:40, 14:20, 15:40, 17:00
Trasa Słoneczna: 10:00, 18:20

Sobota - Niedziela:

Trasa Staromiejska: 9:40, 10:50, 11:20, 12:10, 12:40, 14:20, 15:10, 15:40, 16:30, 17:00, 17:50
Trasa Słoneczna: 10:00, 13:30, 18:20

Szczegółowe informacje można uzyskać w Bydgoskim Centrum Informacji: info@visitbydgoszcz.pl 

zobacz również:

-->> Atrakcje turystyczne nad rzeką

-->> Atrakcje turystyczne dla dzieci