Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Izba Pamięci Męczenników - Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej

Izba Pamięci Męczenników - Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej

Izba Pamięci Męczenników mieści się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej im. bł. bpa Michała Kozala. W zbiorach Izby znajdują się eksponaty (dokumenty, zdjęcia i inne pamiątki) związane z błogosławionymi męczennikami: bp. M. Kozalem, ks. F. Dachterą, ks. A. Świadkiem, kl. B. Kostkowskim oraz innymi kapłanami i osobami świeckimi, pochodzącymi lub działającymi w Bydgoszczy i okolicy, a którzy doświadczyli gehenny II wojny światowej i okresu komunizmu. Izba Pamięci Męczenników oprócz działalności archiwalnej i wystawienniczej organizuje również konferencje i projekty edukacyjne skierowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych.


Ekspozycję Izby Pamięci Męczenników można zwiedzać indywidualnie lub w zorganizowanych grupach (max 25 osób) po dokonaniu uprzedniej rezerwacji (telefonicznie 52 3395318, drogą mailową wsd@diecezja.bydgoszcz.pl lub osobiście w sekretariacie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej).


do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem