Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Wariacja Sacherowska Witolda Lutosławskiego i Sonata nr 1 Mieczysława Wajnberga - występ Antoniego Majewskiego

Gdzie?
Wariacja Sacherowska Witolda Lutosławskiego i Sonata nr 1 Mieczysława Wajnberga - występ Antoniego Majewskiego

Zapraszam na dwa wyjątkowe wydarzenia poświęcone muzyce współczesnej, które odbędą się 27 listopada i 11 grudnia. Podczas koncertów zaprezentowane zostaną utwory takich kompozytorów jak Witold Lutosławski, Mieczysław Weinberg, Andrzej Krzanowski oraz Krzysztof Penderecki.


Program pierwszego koncertu obejmie Wariację Sacherowską Witolda Lutosławskiego oraz Sonatę nr 1 Mieczysława Weinberga. Drugi koncert poświęcony będzie Reliefowi V Andrzeja Krzanowskiego oraz Capriccio per Siegfried Palm Krzysztofa Pendereckiego.


Ze względu na skomplikowane struktury muzyki współczesnej wydarzenie zostanie wzbogacone o elementy werbalne. Wykonawca przybliży w nich informacje o utworach i ich twórcach, zwracając uwagę na techniki wykonawcze, konteksty historyczne, źródła inspiracji oraz pozamuzyczne wpływy, które mogą pomóc w pełniejszym zrozumieniu dzieł. Wprowadzenie słowne będzie wstępem do krótkiego recitalu na wiolonczelę solo, po którym odbędzie się dyskusja z publicznością. Celem spotkania jest wspólne doświadczanie muzyki współczesnej oraz stworzenie przestrzeni do dialogu i refleksji nad jej bogatym językiem.


Antoni Majewski – wiolonczelista, wiceprezes Fundacji Koherencje, członek Fundacji W788. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Tomasza Strahla oraz Hochschule für Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie w klasie prof. Emila Rovnera. Aktualnie jest doktorantem Akademii Sztuki w Szczecinie. Swój warsztat kształcił pod okiem takich osobistości, jak m.in.: prof. Jens-Peter Maintz, prof. Konstantin Heidrich, prof. Peter Bruns, prof. Danjulo Ishizaka i prof. Wen-Sinn Yang. Jest laureatem wielu konkursów wiolonczelowych. Jako solista występował m.in. w Filharmonii Pomorskiej, Sali Balowej w Łańcucie, Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach, Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, Hochschule für Musik Carl Maria von Weber oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Uczestniczył w licznych festiwalach, takich jak Letnie Koncerty na Grochowskiej, Ars Lituanica Summer Fest, Fonomo, Chopin-Górecki oraz Rzeka Muzyki. Jest wielokrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego, Miasta Bydgoszcz oraz Towarzystwa Mozartowskiego. Jako wiolonczelistę interesuje go poszukiwanie nowych form komunikacji i popularyzacji muzyki. W 2024 roku w Chinach wydana zostanie płyta „From Classical to Romantic – Piano Chamber Music”, na której znajdzie się jego nagranie Sonaty op. 5 nr 1 Ludwiga van Beethovena, wykonanej w duecie z Junjun Zhu. Działa nie tylko na polu artystycznym, ale także popularyzatorskim, organizacyjnym i kreatywnym.


(fot. Dariusz Gackowski)
Zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Miasta Bydgoszczy


Chcemy, aby Twoje doświadczenie na wydarzeniu było jak najbardziej komfortowe. Jeśli potrzebujesz tłumacza języka migowego, opiekuna dla osoby o specjalnych potrzebach, lub masz inną potrzebę, daj nam znać
Zapraszamy do kontaktu:
Telefon: 52 32 55 545 (Sekcja SPLOT)
E-mail: splot@mck-bydgoszcz.pl


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem