Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Zostań Turystą w swoim mieście - spacer Historia ziemi ukryta w murach

Gdzie?
Zostań Turystą w swoim mieście - spacer Historia ziemi ukryta w murach

Przed nami kolejne wakacje z “Zostań Turystą w swoim mieście”!


Spływy, spacery z przewodnikiem i poznawanie Bydgoszczy. Czy może być lepszy plan na wakacje 2024? Akcja "Zostań Turystą w swoim mieście" po raz kolejny, zaprosi mieszkańców do wspólnego odkrywania miasta. Wydarzenia będą realizowane, dzięki wsparciu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


"Zostań Turystą w swoim mieście" to kolejna edycja letnich spacerów i spływów organizowanych, dzięki głosom mieszkańców oddanych podczas głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Darmowe spacery z przewodnikiem odbywać się będą w każdą niedzielę pomiędzy czerwcem a wrześniem. Organizator zaprosi bydgoszczan także na spływy kajakowe, jednak w tym przypadku wymagane są wcześniejsze zapisy (liczba uczestników ograniczona). Akcja organizowana jest po raz trzeci i co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Świadczy o tym nie tylko frekwencja, ale i liczba głosów oddanych na ten projekt w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. W tegorocznym plebiscycie ten projekt zyskał najwięcej głosów ze wszystkich propozycji zgłoszonych do kategorii "Projekty Społeczne".    


Uczestnicy tegorocznej akcji wspólnie z przewodnikami odwiedzą zarówno centrum miasta jak i poszczególne dzielnice miasta. Wycieczki będą prowadzone przez Stary Fordon, Osową Górę, Górzyskowo a także Bydgoszcz - Wschód. Chętni poznają historię Księstwa Warszawskiego, bydgoskiego wrześnie 1939 roku czy szyperską przeszłość miasta. Przewodnicy przypomną postacie związane z naszym miastem - Mariana Rejewskiego czy Józefa Święckiego. Mieszkańcy odwiedzą również Barkę Lemara, Młyny Rothera i Muzeum Kanału Bydgoskiego.    Wycieczki odbywać się będą w każdą niedzielę pomiędzy początkiem czerwca a końcem września a szczegółowy harmonogram można znaleźć na profilu facebook.com/bydgoszczdoodkrycia.


Poza spacerami organizatorzy zaproszę też chętnych na darmowe spływy kajakowe. W tym przypadku wymagane będą wcześniejsze zapisy, a liczba uczestników jest ograniczona. Link do zapisów znajdować się będzie w zakładce wydarzenia na stronie facebook.com/bydgoszczdodokrycia.    


Organizatorem akcji jest bydgoskie Stowarzyszenie Obywatel Działa. Projekt sfinansowany przez miasto Bydgoszcz. Szczegóły i aktualny program na stronie facebook.com/bydgoszczdodokrycia.    


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem