Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Ekoaktywnie w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim

Ekoaktywnie w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim

„Ekoaktywnie w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim” to propozycja dla wszystkich mieszkańców – zarówno tych dużych, jak i małych. W malowniczym otoczeniu parku, na świeżym powietrzu, w sąsiedztwie V Śluzy (na wysokości Czarnej Drogi) przygotujemy szereg atrakcji.


Na najmłodszych uczestników czekać będą konkursy i animacje o tematyce ekologicznej. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę m.in. o segregacji odpadów, a dobre odpowiedzi nagrodzimy ekogadżetami. Bydgusia zadba o naszą kondycję podczas energicznej zumby.


Z kolei na stoisku „Aktywnych Miast” będzie można dowiedzieć się więcej na temat Rowerowej Stolicy Polski, która staruje już 1 czerwca br. Na aktywnych bydgoszczan czekać będą gry miejskie, specjalne okolicznościowe odznaki w aplikacji oraz facebookowy konkurs niespodzianka. Specjalne wyzwania mamy też dla spacerowiczów, biegaczy i entuzjastów nordic walking. Do zdobycia wiele atrakcyjnych nagród! Więcej szczegółów na: aktywna.bydgoszcz.pl. 


O najmłodszych uczestników eventu zadbają animatorzy, którzy szykują na ten dzień mnóstwo atrakcji. W  programie między innymi quizy, koło fortuny z rowerowymi zagadkami i grami, konkursy  i zabawy sportowo - sprawnościowe plus wielkie bańki mydlane i wyczynowy tor przeszkód dla dzieci.


Przy okazji pikniku, na stoisku Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, będzie możliwość skonsultowania i zgłaszania projektów, ale także zapisania się na rodzinną grę terenową. Bez wątpienia zielona i piękna okolica szczególnie zachęci do udziału w zabawie.


W programie wydarzenia nie zabraknie okazji do odpoczynku w EKOstrefie. O poczęstunku zadba Rada Osiedla Okole. W okolicy stacjonować będzie również budka z lodami o wyjątkowych smakach.


Podsumowaniem pikniku będzie akcja sprzątania z Radą Osiedla Wilczak-Jary. Warto zadbać o nasz wyjątkowy Park nad Starym Kanałem, pokazać innym swój sprzeciw wobec śmiecenia, a także inspirować i edukować najmłodszych do dbania o nasze najbliższe otoczenie, nasze miasto i planetę.


Organizatorem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz.

Park nad Starym Kanałem Bydgoskim, przy V Śluzie (na wysokości Czarnej Drogi)


W programie:
Rowerowa Stolica Polski - gry miejskie i zabawy z nagrodami.
Plenerowy punkt informacyjny aplikacji Aktywne Miasta.
Konkursy i animacje dla dzieci.
Akcja sprzątania z RO Wilczak-Jary.
Poczęstunek od RO Okole.
Zumba z Bydgusią.
Kupony na lody.
Rodzinna gra terenowa z Bydgoskim Budżetem Obywatelskim.
Punkt konsultacyjny zgłaszania projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem