Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Festiwal Początek Sezonu

Festiwal Początek Sezonu

„Festiwal Początek Sezonu”: wyjątkowy interdyscyplinarny festiwal odbędzie się w Bydgoszczy, w dniach 27-30 czerwca. Miasto będzie sceną, ale będziemy zapuszczać się również w inne rejony podczas spacerów przyrodniczych i literackich, popłyniemy barką poetycką, pójdziemy do Ostromecka. Będziemy dyskutować o przyszłości miast, roli przyrody i psychologii w rozwoju lokalnej społeczności, a także o czytelnictwie, awansie społecznym, ale i o powracającym Faulknerze.


W tym czasie odbędzie się ponad 40 różnych wydarzeń: debat, spotkań autorskich, warsztatów, koncertów, spacerów performatywno-przyrodniczych i literackich, a także wieczornych koncertów i spektakli. Wszystko to odbywać się będzie się nad rzeką Brdą, na Wyspie Młyńskiej w Młynach Rothera, w Miejskim Centrum Kultury, odrestaurowanej Barce Lemara i w kompleksie pałacowo-parkowym w Ostromecku. Festiwal, zabierając głos w dyskusji o zrównoważonym rozwoju miast, eksplorować będzie różne aspekty życia miejskiego, skupiając się na roli przyrody w kształtowaniu przyjaznego środowiska dla mieszkańców, ale i głosie literatury, poruszającej tak ważne tematy jak pamięć, (po)niemieckość, lokalność, tożsamość. Podczas dyskusji poruszane będą tematy związane z historią miejsca, dobrostanem mieszkańców, rolą słowa w przestrzeni miejskiej oraz wpływem literatury i sztuki na atmosferę społeczną. „Początek sezonu” będzie miejscem, gdzie spotykać się będą różne języki i perspektywy, gdzie konfrontowane będą trendy literackie, mity przenikające pamięć historyczną oraz wizje przyszłości. Festiwal budować będzie przestrzeń sprzyjającą interdyscyplinarnym dyskusjom i inspirować uczestników do działania na rzecz społeczności lokalnej. Nadrzędnym celem festiwalu jest promowanie zrównoważonego rozwoju miast przyszłości poprzez integrowanie literatury, muzyki, sztuki oraz refleksji nad relacją między człowiekiem a naturą.


Naszą wizją jest aby „Początek sezonu” stał się platformą wymiany idei i doświadczeń, kształtujących świadomość społeczną i zachęcających do działań na rzecz wspólnoty lokalnej, a Bydgoszcz europejskim centrum wiedzy na temat rozwoju i przyszłości miast przyjaznych ludziom.


To będą cztery dni wypełnione spotkaniami literackimi, wędrówkami po mieście i z muzyką. Nie możemy się doczekać „Początku sezonu”, żeby spotkać się z Wami w Bydgoszczy!


Organizatorzy: Fundacja Miejsce Uwagi, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.


Zespół: Tomasz Pańczyk, Justyna Sobolewska, Mikołaj Trzaska, Adam Wajrak, Grzegorz Kasdepke, Grzegorz Gauden, Dominika Kiss-Orska, Mila Burchart, Michał Tabaczyński, Małgorzata Kozieł-Pańczyk, Justyna Glusman, Weronika Serocka


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem