Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Aleksandra Kądziela „Tapiceruj z Mistrzem” - Artystyczne tworzenie poduszek

Gdzie?
Aleksandra Kądziela „Tapiceruj z Mistrzem” - Artystyczne tworzenie poduszek

W ramach Bydgoskiej Akademii Sztuki zapraszamy na warsztaty Aleksandra Kądziela „Tapiceruj z Mistrzem” – Artystyczne tworzenie poduszek.
Jednodniowe warsztaty z Mistrzem Aleksandrem Kądzielą, ekspertem branży meblowej, rzemieślnikiem, autorem książki TAPICERUJ oraz kanału edukacyjnego Tapicer w Akcji.
Profesjonalne szycie na maszynach oraz szycie ręczne to podstawa i obowiązkowy wstęp do świata tapicerki i renowacji mebli tapicerowanych.
Otrzymasz zastrzyk mistrzowskiej wiedzy!
czas trwania: 4 godz.
prowadzenie: Aleksander Kądziela
koszt uczestnictwa w warsztatach: 200 zł / osoba
liczba uczestników: do 12 osób / minimum 10 osób
zapisy: do 12.04.2024, do godz. 14.00 na adres: danutapalys@galeriabwa.bydgoszcz.pl
Harmonogram warsztatów:
Wykład teoretyczny (1 godzina):
– Inspiracje: trendy w dekoracji wnętrz oraz różnorodność stylów i motywów.
– Omówienie różnych technik szycia wykorzystywanych do tworzenia ozdobnych poduszek tapicerskich.
– Dobór tkanin i kolorów: wyjaśnienie, jak dobrać odpowiednie tkaniny do projektu, uwzględniając ich jakość, wytrzymałość, estetykę oraz parametry.
– Wskazówki i techniki szycia tkanin tapicerskich, poznanie profesjonalnych maszyn przemysłowych.


Praktyczne zajęcia (3 godziny):
– Szycie na maszynach pod nadzorem mistrza: praktyczne zastosowanie omawianych technik szycia podczas tworzenia własnych ozdobnych poduszek!
– Poznanie różnych rodzajów tkanin: uczestnicy będą mieć możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami tkanin oraz zrozumieją ich właściwości i zastosowania.
– Tworzenie wzorów: eksperymentowanie z różnymi wzorami i układaniem tkanin, aby stworzyć unikalne i estetyczne projekty.
– Indywidualne konsultacje: mistrz będzie dostępny, aby udzielić wskazówek, porad i indywidualnej pomocy uczestnikom w realizacji projektów.
– Tworzenie guzików tapicerskich ręcznie na 100-letniej guzikarce będzie nie tylko ekscytującym doświadczeniem, ale również wyjątkową okazją do odkrywania tradycyjnych technik rzemieślniczych i ich zastosowania w nowoczesnych projektach.
Do dyspozycji uczestników:
Duży wybór tkanin tapicerskich!
Do koloru do wyboru: modne welury drukowane oraz wspaniałe tkaniny jednokolorowe, które można dowolnie zestawić i łączyć.
Wszystkie materiały są w cenie warsztatu, uczestnik nie musi niczego zabierać, oprócz wygodnego stroju i butów do szycia na maszynie (np. sportowych) – szpilki nie są wskazane ????
Dodatkowo dla każdego uczestnika e-book „Ścieg Kryty Tapicerski”.
Aleksander Kądziela – to autorytet i ekspert w dziedzinie tapicerki i meblarstwa w Polsce. Posiada 35 lat doświadczenia w pracy zawodowej, będąc nie tylko praktykiem, ale również cenionym nauczycielem oraz biegłym sądowym. Jest twórcą największego kanału na YouTube poświęconego sztuce tapicerowania, znany jako „TAPICER W AKCJI”. Specjalizacja w edukacji z zakresu tapicerki i meblarstwa przyciąga uwagę tysięcy osób, które obserwują jego profile w mediach społecznościowych. Autor książki „TAPICERUJ”, która okazała się hitem!
Warsztaty tapicerskie, które prowadzi, ukończyły tysiące uczestników.
Nie przegap okazji! Mistrz ponownie odwiedzi Galerię Miejską bwa w Bydgoszczy.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem