Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje 2024

Gdzie?
Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje 2024

Wiele osób myśli, że animacja to tylko bajki dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Dowodem na to są Animocje – festiwal filmowy koncentrujący się na ambitnym i poszukującym swojego wyrazu artystycznego kinie animowanym.
Naszym programowych priorytetem są odważne, ciekawe i innowacyjne rozwiązania formalne i plastyczne, nieszablonowe wykorzystywanie tradycyjnych technik oraz ciekawe, wywołujące emocje tematy.
Dzięki międzynarodowemu konkursowi, Animocje są okazją do poznania najnowszych produkcji z całego świata. Pokazy specjalne animowanych filmów pełnometrażowych i tematyczne projekcje krótkich metraży, pozwalają odkryć animację w nowych kontekstach.
Zwracamy też uwagę na powiązania animacji z innymi sztukami –muzyką, grami komputerowymi i sztukami wizualnymi. A także z aktorstwem – od 2014 roku nasz festiwal przyznaje – jako jedyny w Polsce – Nagrodę za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu, która trafia do Mistrzyń i Mistrzów tej sztuki.
Jednak najważniejszy jest dla nas Widz. To Wam chcemy pokazywać najlepsze filmy i prezentować nieograniczone możliwości animacji. Uczestnikom festiwalu dajemy też szansę praktycznego poznania tej dziedziny sztuki. W ramach Animocji odbywają się warsztaty, rozmowy z twórczyniami i twórcami oraz inne formy przybliżające świat animacji, które pozwalają poznać go bliżej i od innej strony niż ta przed ekranem.
Co roku podczas festiwalu mają miejsce polskie i lokalne premiery filmowe, a od pierwszej edycji Animocji gościliśmy wiele znakomitych osobistości tej branży, m.in. Mariusza Wilczyńskiego, Jerzego Armatę, Ninę Paley, Marca Ribę i Annę Solanas, Marka Skrobeckiego, Monikę Kuczyniecką, Jana Baleja i Michaela Carringtona, Martę Pajek, Wiolę Sowę, Kajetana Obarskiego i wielu innych.
Animocje to nie tylko odbywający się wiosną festiwal. Nasze działania w ciągu roku nazwaliśmy "Animocje 365". Pod tym hasłem kryją się m.in. seanse dla dzieci - "Małe Animocje" i "Animocje prezentują" - projekcje dla starszych widzów.


______________________
Kalendarz wydarzeń    
odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki     aplikacji mobilnej       (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem