Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Świętujemy! Boże Narodzenie w sztuce, zwyczajach i obrzędach

Gdzie?
Świętujemy! Boże Narodzenie w sztuce, zwyczajach i obrzędach

W tradycyjnej kulturze ludowej czas świąteczny – zwany Godami – trwał od Bożego Narodzenia do Trzech Króli i wiązał się z licznymi, ciekawymi zwyczajami. Wykład stanowić będzie okazję do bliższego poznania niektórych z nich. Dowiemy się m.in. kto przynosił prezenty. Dlaczego na Kujawach to gospodarz podawał potrawy do stołu wigilijnego przy którym zasiadała gospodyni? Jak świętowano bożonarodzeniowy i noworoczny czas w poszczególnych regionach etnograficznych naszego województwa. Spotkanie uzupełni prezentacja ujęć tematu w zbiorach sztuki ludowej ze zbiorów etnograficznych muzeum.
Wykład z okazji jubileuszu 100-lecia Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
Anna Kornelia Jędrzejewska – kuratorka, muzealniczka, historyczka sztuki i edukatorka. Pracuje na stanowisku kustosza w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, gdzie jest kierownikiem Pracowni Etnografii. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje m.in. na dziedzictwie kulinarnym, szczególnie na piernikarstwie.
Wstęp: 7 zł od osoby
Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet. Decyduje kolejność zakupu biletów!!!


______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem