Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Orkiestra Na Dużym Rowerze zagra na Starym Rynku

Gdzie?
Orkiestra Na Dużym Rowerze zagra na Starym Rynku

Finał europejskiego touru popularnych muzyków z Orkiestry Na Dużym Rowerze w piątek (22 września) na bydgoskim Starym Rynku. Można ich zobaczyć i wysłuchać o godz. 18. Koncert jest bezpłatny.
Jedno jest pewne – muzycy tworzący Orkiestrę Na Dużym Rowerze wjadą na Stary Rynek na swoim wielkim rowerze. Umieją przecież grać i jechać jednocześnie – nawet z wielkim kontrabasem w ręku. Przez ponad tydzień byli w trasie po europejskich miastach.
– W tym niezwykłym projekcie łączymy kulturę, ekologię i sport – tłumaczył Maciej Drapiński, akordeonista Orkiestry Na Dużym Rowerze. – Skoro powstaliśmy w Bydgoszczy, to mamy nadzieję, że tę pozytywną energię przeniesiemy na całą Europę. Partnerem naszego projektu jest miasto Bydgoszcz i chcemy cieszyć się z tego, że stąd pochodzimy – dodał.
Podróżowali po Europie – oczywiście między poszczególnymi krajami i miastami w specjalnym busie. Zagrali w dziesięciu krajach i dwunastu miastach. Promowali Europejski Tydzień Mobilności. Swoją trasę kończą w Bydgoszczy, gdzie w piątek obchodzimy Dzień Bez Samochodu.
Wcześniej pokazywali na swoim profilu na Facebooku kolejne etapy swej europejskiej podróży. Grali od Bratysławy i Pragi, poprzez Wiedeń i Vaduz w Liechtensteinie, aż po Włochy, Francję, Belgię, Holandię. – Rowerowa stolica świata i nasz Bigbajk, który przykuwał uwagę wszystkich – napisali po wizycie w Amsterdamie. Przed Bydgoszczą dojechali jeszcze do Berlina.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
     odbywających się w      Bydgoszczy      miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres      wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem