Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Wyprawa jest kobietą - spotkanie z Dominiką Kiss-Orską

Gdzie?
Wyprawa jest kobietą - spotkanie z Dominiką Kiss-Orską

Informacje od Organizatora:
W ramach trzeciej edycji cyklu Dziewczyny+Rośliny zapraszamy na spotkanie autorskie z Dominiką Kiss-Orską.
Wyprawa jest kobietą. Kobieta jest naturą. Ruchem, energią, która dostarcza siły i mocy do działań swoim najbliższym, nie robiąc nic. Wystarczy, że jest. W swojej pełni, akceptacji, z wiedzą, wyrosłą z jej świadomej przynależności do przyrody, że jedno wynika z drugiego.
Gdy zaczęłam organizować wycieczki w ramach "Kultury na świeżym" zobaczyłam, jak wiele umiem, a czego nie potrafię, to się douczę. Że praktyka w działaniu, które się uwielbia, to nie praca, a sens, esencja, życiodajny pływ, który napędza kolejne aktywności.
Opowiem o tym na spotkaniu podczas cudownego wydarzenia „Rośliny i dziewczyny”. O tym jak ważny jest z naszym życiu las, aktywność i poznawanie nowych miejsc. Jak pięknie rozwija się nasza orientacja w terenie, która jest już legendarna jako nasza pięta achillesowa. Otóż nie. Jak cudownie spędzać czas z najbliższymi, najmniejszymi, jak stajesz się coraz bardziej spokojna obcując z obcymi ludźmi, którzy po czasie, stają się bliscy. Jak pisać przewodniki, jak przewodzić, spać bez mycia pod namiotem i nie bać się dzikich zwierząt w nocy w lesie jadąc na rowerze.
Zapraszam na spotkanie.
WSTĘP WOLNY
Dominika Kiss-Orska- pracowniczka Miejskiego Centrum Kultury, w którym prowadzi cykl wycieczek pn Kultura na świeżym. Pomysłodawczyni i organizatorka Międzynarodowego Festiwali Muzyki Tradycyjnej i Ludowej Ethniesy. Stypendystka prezydenta Bydgoszczy i autorka przewodników subiektywnych "Za winklem, po schódkach". Pisarka bajek personalizowanych w Skrzynce na bajki. Miłośniczka jezior i lasów. Rowerzystka, pływaczka, wędrowczyni. Kulturoznawczyni szukająca kultury w naturze i natury w kulturze. Mama ukochanych bliźniaczek.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem