Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Gwarowy plakat w technice kolografii - warsztaty plastyczne dla dorosłych

Gdzie?
Gwarowy plakat w technice kolografii - warsztaty plastyczne dla dorosłych

Informacje od Organizatora:
„Rychtujcie się" na warsztaty!
Zapraszamy na warsztaty, których motywem przewodnim będzie gwara bydgoska! Każdy region może pochwalić się unikalnymi słowami, których przybysze z innej części Polski mogą zwyczajnie nie zrozumieć. Język, którym się posługujemy, ma cechy lokalnej unikatowości, a to warto wyeksponować!
Podczas spotkania ujawnimy sekrety rzadkiej techniki graficznej – kolografii. Na chwilę zamienimy się w pracowników drukarni i wspólnie, przy użyciu rozmaitych materiałów, przygotujemy plakaty. Każdy uczestnik łącząc ze sobą materiały o różnych fakturach, stworzy swój autorski kolaż. Następnie trochę ubrudzimy sobie ręce, pokrywając kolaż farbą drukarską i odbijemy wzór na papierze. W ten sposób powstaną prawdziwe dzieła sztuki!
Wybrane plakaty zostaną zaprezentowane podczas wystawy, której wernisaż odbędzie się w drugiej połowie kwietnia. Dlatego też prosimy o pozostawienie prac w Młynach, abyśmy mogli zorganizować wystawę w ramach projektu: “A może by tak gwarą?”.
Zajęcia są BEZPŁATNE; przeznaczone dla osób od 18 r.ż.
ZAPISY:
https://bilety.mlynyrothera.pl/rezerwacja/termin-niedostepny.html?id=5555&idt=94fa135a135d288d152e6a2af4b43647
REGULAMIN:
https://mlynyrothera.pl/informacje/#
Zajęcia poprowadzi Jolanta Kotlarek-Młyńska – nauczycielka, instruktorka plastyki, arteterapeutka, malarka i ikonopisarka, członkini Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA; współpracuje z Fundacją Tu Kultura oraz z Fundacją Piękniejszego Świata.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem