Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Otwarty turniej szachowy w CH FOCUS

Gdzie?
Otwarty turniej szachowy w CH FOCUS

Informacje od Organizatora:
Po raz kolejny bydgoskie centrum handlowe zamieni się w scenę dla szachistów. Już 4 lutego br. odbędzie się turniej rangi Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w szachach błyskawicznych indywidualnych i drużynowych. W rozgrywkach mogą wziąć udział zarówno doświadczeni gracze, jak i amatorzy w różnych kategoriach wiekowych.
Szachy to wspaniały sport dla mózgu, rozwijający zdolności poznawcze, pomagający w koncentracji oraz zwiększający kreatywność. Osoby, które regularnie grają w szachy mają lepsze zdolności zapamiętywania, choćby dlatego, że muszą pamiętać kombinacje ruchów i ich potencjalne skutki. Od pewnego czasu rozgrywki szachowe cieszą się coraz większą popularnością, a od kilku lat śledzi je i dopinguje graczom bydgoskie centrum handlowe. W tym roku 4 lutego, po raz kolejny CH Focus we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Szachowym organizuje turnieje: Drużynowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Błyskawicznych oraz Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Błyskawicznych. Rozgrywki będą prowadzone w systemie szwajcarskim co oznacza, że w danej rundzie grają ze sobą zawodnicy o zbliżonym dorobku punktowym. Każdy z uczestników mistrzostw rozegra 11 partii. Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody o łącznej wartości około 8 tysięcy złotych.
- Szachy to wspaniały sport rozwijający wiele umiejętności. Po raz kolejny we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Szachowym nasze centrum handlowe będzie gospodarzem turniejów. Do udziału zapraszamy zarówno profesjonalnych szachistów, jak i tych początkujących. Mile widziani będą również kibice trzymający kciuki za zawodników – mówi Gregory Pertus dyrektor CH Focus w Bydgoszczy. 
Do udziału w Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Błyskawicznych mogą zgłosić się wszyscy zainteresowani. Turniej ma formułę otwartą. W rozgrywkach indywidualnych wezmą udział zarówno licencjonowani zawodnicy jak i amatorzy. Wpisowe do turnieju indywidualnego wynosi 30 zł dla osób dorosłych i 25 zł dla juniorów (rocznik 2005 i młodsi). Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody pieniężne: za miejsca I - X, dla kobiet za miejsca I - III oraz dla amatorów za miejsca I -III. Zapisy przyjmowane są poprzez stronę: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_72/.
Rundy odbędą się 4 lutego br. w godzinach 10.00-13.00. Na 10 minut przed rozpoczęciem turnieju przewidziana jest odprawa techniczna dla uczestników.
W Drużynowych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Błyskawicznych mogą wziąć udział zawodnicy zrzeszeni w klubach szachowych działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Turniej będzie odbywać się w sobotę 4 lutego br. w godzinach 15.00-18.00. Również 10 minut przed rozpoczęciem pierwszej rundy przewidziana jest odprawa techniczna dla uczestników. Do turnieju można zgłaszać się poprzez stronę internetową: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/tdr_72/.
– Przewidujemy udział w turnieju ponad 100 szachistów lub nawet więcej. Z uwagi na to, że turniej rozgrywany będzie w okresie ferii zimowych i przerwy w nauce, liczymy na udział wielu utalentowanych juniorów nie tylko z terenu województwa kujawsko-pomorskiego – mówi Jarosław Wiśniewski, Prezes Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego.Więcej informacji nt. wydarzeń organizowanych w CH Focus znajduje się na stronie internetowej: https://focusbydgoszcz.pl/.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem