EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

SYNY - koncert

Gdzie?
SYNY - koncert

Syny to duet utworzony przez producenta 1988 oraz rapera i producenta Roberta Piernikowskiego. Zadebiutowali w 2015 roku wydaną w wytwórni Latarnia Records płytą “Orient”, która wywołała wśród słuchaczy wiele dyskusji i kontrowersji.
Filozofia orientu
"Nie zorientujesz się - będzie źle" - uprzedza w tytułowym numerze debiutanckiej płyty Piernikowski, który to utwór jest jednocześnie kluczem do poznania synoskiej Filozofii Orientu. Cała płyta pełna jest ukrytych znaczeń i follow-up'ów, które odkrywamy powoli, z każdym kolejnym odsłuchem. Poznajemy na niej m.in. postać zafrapowanego Smutnego Syna, czy też utwory traktujące o nieporadności, drobnych porażkach, frustracjach, rodzinie oraz rapie. "Orient" kończy się katastroficznym utworem "Świnoujście", którego tłem jest tragedia zatonięcia statku "Heweliusz".
Saga Primeshitu
Kontynuacją Filozofii Orientu jest drugi album Synów. Wydana w 2018 roku płyta „Sen” (również Latarnia Records) to jednocześnie czwarta część Synoskiej Sagi, którą poprzedzają dwa solowe wydawnictwa członków duetu: Piernikowski - „No Fun” oraz 1988 - „Gruda”. Najnowszym dodatkiem sagi jest solowy album „The best of moje getto” Piernikowskiego.
Płytę otwiera „Nag Champa”, czyli krótka przypowieść o „przejściu na drugą stronę” znaną w popkulturze z takich dzieł jak choćby „Niekończąca się opowieść” Wolfganga Petersena. Utwór ten, którego nazwa zaczerpnięta jest z popularnych indyjskich kadzideł, jest swego rodzaju bramą do świata synoskiej baśni, którą odkrywamy podczas odsłuchu albumu „Sen”. To jakby zbiór opowieści o przyjaźni, miłości, nienawiści, tęsknocie, przeciwnościach losu, przygodach i medytacji świata, gdzie proste losy bohaterów stają się lirycznymi mitami.
Od momentu debiutu Syny nieustannie szerzą swoją Filozofię, występując m.in. na festiwalach Nowa Muzyka, Unsound, Off Festival, Up To Date, Colours of Ostrava, Fusion Festival, Boiler Room oraz wielu innych zdobywając sporą rzeszę wiernych fanów, których nazywają Delegatami Orientu.
bilety: od 30 do 40 zł


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem