Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Huu...hu...huuu - Puszczykowa Niedziela

Gdzie?
Huu...hu...huuu - Puszczykowa Niedziela

14 kwietnia 2019r. zapraszamy do rodzinnej zabawy pn. „Puszczykowe obliczanki”. Od godziny 10 w kasie zoo będzie można pobrać specjalną kartę–„kartę puszczykową” (liczba kart ograniczona). Prosimy o zabranie długopisów. Każdy, kto wykona prawidłowo zadanie, otrzyma drobną nagrodę. 
Zabawa odbywa się w ramach projektu edukacyjno-promocyjnego pn. „Zostaw w krzakach tego zwierzaka”.
„Puszczyk, puszczyk już poznany,
Młode ptaki na gałązce zostawiamy.
Niech je rodzice odchowają,
Oni się na tym najlepiej znają.
M.W.”
Puszczyk zwyczajny (Strix aluco) – należy do rodziny puszczykowatych (Strigidae). Jego łacińska nazwa oznacza sowę-czarownicę. Jest najliczniejszą sową w naszym kraju. Zasiedla lasy iglaste, liściaste i mieszane. W miastach bywa spotykany w parkach lub na cmentarzach. Zimą łączy się w pary i zaczyna wysiadywanie jaj nawet w styczniu. Co 2 dni samica składa białe jajo o długości 47mm. Przy dużej dostępności pokarmu może znieść nawet do 8 jaj. Wysiaduje wyłącznie samica, samiec zaś zajmuje się dostarczaniem jej pokarmu. Okres inkubacji jaj trwa 28-30 dni. Przez pierwsze 2 tygodnie pisklęta ogrzewane są przez dorosłego ptaka, aż do momentu kiedy pokryją się puchem. Młode stają się lotne w 5. tygodniu życia, chociaż gniazdo opuszczają tydzień wcześniej. W tym okresie przemieszczają się po pniach i pomiędzy konarami drzew używając dzioba i szponów oraz podpierając się skrzydłami. Zanim osiągną zdolność lotu, przebywają pod opieką rodziców, którzy wciąż karmią młode, niesamodzielne ptaki. W ciągu dnia pisklęta pozostają ukryte w okolicy gniazda. Zdarza się, że w tym okresie zabierane są przez ludzi, którzy myślą, iż maluchy pozostają bez opieki. Jeżeli rzeczywiście chcemy im pomóc, pozostawmy je w spokoju i pozwólmy dorosnąć w ich naturalnym środowisku.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem