Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Mike Russell Funky Group

Gdzie?
Mike Russell Funky Group

bilety 25 zł do nabycia w klubie Eljazz po godz. 16.00
Mike Russell - USA - gitara
Mfa Kera -  Madagaskar - śpiew
Zbigniew Wrombel - Polska - kontrabas
Józef Eliasz - Polska - perkusja
Mike Russell – znakomity amerykański gitarzysta i wokalista, porównywany do Georgea Bensona i B.B Kinga. Występował z ikonami światowej sceny muzycznej, jak Eddy Harris i Billy Bang. Jego jazzowo-rockowa formacja Walter Forest w latach 70′ współpracowała z Andym Warholem. Wielkim sukcesem w karierze kompozytorskiej Russella była płyta „Black Woman” nagrana przez Glorię Taylor i nominowana do nagrody Grammy.
Mfa Kera – kompozytorka, pisarka, malarka, edukatorka muzyczna. Jako wokalistka współpracowała z takimi artystami jak: John Lee Hooker, Mickey Baker, Milton Buckner. Wypracowała własny styl „Ethno – Techno – Pan – African”. W oparciu o kompozycje Black’a Heritage’a , napisała i wyprodukowała musical „Odeyo”.
Adam Lemańczyk - pianista, klawiszowiec, aranżer. Urodził się w 1992 roku w Malborku. Jest autorem muzyki własnej oraz wielu aranżacji muzyki poważnej, jazzowej oraz popularnej. Na co dzień pracuje jako instruktor w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej.
Zbigniew Wrombel  - kontrabasista, kompozytor i aranżer. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kontrabasu. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak String Connection, Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego, Vintage Band, Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet i wielu innych.
Józef Eliasz  - Doktor Sztuki Muzycznej , producent muzyczny, dyrygent, perkusista. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. W roku 1999 założył orkiestrę Eljazz Big – Band. Od roku 2002 jest dyrektorem artystycznym  i producentem międzynarodowego festiwalu Bydgoszcz Jazz Festival . W roku 2012 zdobył "Platynową Płytę" w kategorii jazz za album "In the Rhythm of Chopin" Otrzymał najwyższą ocenę krytyków ( pięć gwiazdek ) w magazynie Jazz Journal  za album "After The Catastrophe".


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem