EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Koncert Dyplomantów Akademii Muzycznej

Gdzie?
Koncert Dyplomantów Akademii Muzycznej

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Kai Bumann dyrygent
Ivan Shemchuk fortepian
Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) – Koncert fortepianowy a-moll op. 17
Jakub Kazieczko fortepian
Siergiej Rachmaninow (1873-1943) – II Koncert fortepianowy c-moll op. 18
Zgodnie z wieloletnią tradycją estrada Filharmonii stanie się miejscem wyjątkowym dla najlepszych studentów roku dyplomowego bydgoskiej Uczelni. Tym razem dwóch wyróżnionych pianistów zagra koncerty z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją maestro Kaia Bumanna, szefa artystycznego FP. Solowe występy młodych artystów zwieńczają ich, notabene, co najmniej 17-letnią edukację muzyczną, po czym będą mogli się szczycić tytułem magistra sztuki.
Będziemy wpierw oklaskiwać 24-letniego Ivana Shemchuka. Urodził w Czerniowcach na Ukrainie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 3 lat u swej matki. Ukończył Średnią Mistrzowską Szkołę Muzyczną im. S. Kruszelnickiej we Lwowie pod kierunkiem Ludmiły Zakopets. Poszerzał swe umiejętności w kursach mistrzowskich w Polsce, Rosji, Belgii, Niemczech, USA, Francji, Izraelu czy Japonii, u takich takich pedagogów, jak: Vera Nosina, Mikhail Voskresensky, Andrzej Jasiński, Eugen Indjic, Dina Yoffe czy Kevin Kenner. Koncertował na Ukrainie, Słowacji, w Polsce, Danii, Rosji, Czechach, Mołdawii, Rumunii, we Włoszech i na Litwie, wykonując utwory solowe, kameralne i orkiestrowe. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych w Polsce i za granicą, m.in.: pierwszych nagród – ,,Art Duo” w Kopenhadze (Dania, 2014); ,,Musica Classica” w Moskwie (Rosja, 2015); „Music without limits” w Druskiennikach (Litwa, 2015); Grand-Prix – „Art Duo” w Pradze (Czechy, 2015); „Muzika be sienu” (Litwa, 2017) oraz Konkursu Studentów Stypendystów Zagranicznych w Antoninie (Polska, 2017). Otrzymał stypendia: Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich, Miasta Bydgoszczy, Mera – Pnefal S.A. oraz trzykrotnie MKiDN. Obecnie kończy studia w klasie dr hab. Jarosława Drzewieckiego. W interpretacji ukraińskiego pianisty usłyszymy Paderewskiego Koncert a-mol, który już od prawykonania w 1899 w Wiedniu zyskał sobie dużą popularność, nieco później też w Warszawie.
Kolejny dyplomant to Jakub Kazieczko, urodzony w Szczecinie. Tamtejszą Państwową Szkołę Muzyczną im. F. Nowowiejskiego ukończył z wyróżnieniem w klasie Pawła Gorczyńskiego. Obecnie finalizuje studia w klasie prof. Marii Murawskiej i dr. Pawła Wakarecego. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez takie sławy, jak Andrzej Jasiński, Kevin Kenner, Dina Yoffe czy Jerzy Godziszewski. Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych, m.in. w Słupcy, Koninie, Szczecinie, Osimo (Włochy), Barletcie (Włochy), a w ramach muzyki kameralnej w Berlinie, Wiedniu i Bydgoszczy. Oprócz tradycyjnej muzyki fortepianowej interesuje go również szeroko pojmowana twórczość współczesna. Jest stypendystą Prezydenta Miasta Szczecina, Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz trzykrotnym stypendystą Rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jakub Kazieczko zagra słynne i bardzo popularne dzieło na fortepian Rachmaninowa, tj. II Koncert c-moll, utrzymany w bardzo melodyjnym stylu późnego romantyzmu.
Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP
oraz w Biurze Podróży „Wakacyjny świat” ul. Magnuszewska 8, Bydgoszcz tel. 52 320 52 29.
BILET NORMALNY: 10,00 zł


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem