EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Kabaret Starszych Panów i Młodszej Pani - koncert walentynkowy

Gdzie?
Kabaret Starszych Panów i Młodszej Pani - koncert walentynkowy

Serdecznie zapraszamy 16 lutego 2018 o godz. 19:00 do Salonu Hoffman KPCK na koncert walentynkowy. Podczas wieczoru usłyszą Państwo piosenki z Kabaretu Starszych Panów okraszone autorskim humorem rodem z kultowego programu telewizyjnego. Miłość, seks, zazdrość, rodzina, pieniądze – to tylko mała część tematów podjętych w najsłynniejszych piosenkach z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Niezwykle emocjonalna podróż z odrobiną powagi i swingu będzie poprowadzona przez słynący z akustycznych brzmień zespół „Slavic Voices”. Charakterystyczny humor zawarty w tekstach piosenek jest uwypuklony przez autorskie aranżacje. Na uwagę zasługuje również autorski scenariusz koncertu w duchu twórczości Jerzego Wasowskiego oraz Jeremiego Przybory.  Skład zespołu: Młodsza Pani: Magdalena Cysewska-wokal; Starsi Panowie: Michał Hajduczenia-wokal, kontrabas; Robert Matusiak-fortepian.
Magdalena Cysewska – absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współtworzy wiele projektów muzycznych jako akordeonistka i wokalistka. W 2006 roku wraz z Michałem Hajduczenią założyła zespół „Slavic Voices” specjalizujący się w muzyce krajów słowiańskich. Z tymże zespołem nagrała trzy płyty: Pieśni i romanse rosyjskie, Kolędy Świata oraz Piosenki z Kabaretu Starszych Panów. W latach 2012-2015 pracowała jako solistka oraz nauczyciel zajęć wokalnych w Zespole Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”, który działa w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Współpracuje również jako wokalistka i aktorka w spektaklach kabaretowych Teatru „Afisz”: „Rasputin, czyli romans po rosyjsku”, „W oparach starego kina”, „Hiszpańskie oczy”, „Eko-spoko”, „Opera się nie opiera”. Od września 2015 roku nauczyciel fortepianu w Ognisku Muzycznym „Wrzosy” w Toruniu oraz nauczyciel zajęć wokalnych w OPP „Dom Harcerza” w Toruniu, gdzie założyła i prowadzi zespół wokalno-teatralny „Mały Broadway”.
Michał Hajduczenia – wokalista, kontrabasista, kompozytor, aranżer, psalmista. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie Piotra Kusiewicza. Absolwent Wydziału Instrumentalnego tejże akademii. Tajniki gry na kontrabasie zgłębiał u Piotra Kurzawy. Pracuje jako psalmista w Cerkwi Prawosławnej p.w. św. Archanioła Michała w Ciechocinku. Nauczyciel śpiewu w Publicznej Szkole Muzycznej w Górsku. Prowadzi zajęcia emisji głosu i korepetycji wokalnych w Chórze Akademickim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współpracuje z Teatrem Polskim we Wrocławiu,  Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrem Muzycznym, Teatrem Baj Pomorski, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Filharmonią Pomorską, Teatrem Impresaryjnym Afisz, Zespołem Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska. Założyciel zespołu Slavic Voices-Słowiańskie Głosy oraz zespołu Cortina Tango. Współtworzy również szereg projektów muzycznych o szerokim spektrum gatunkowym, począwszy od muzyki klasycznej, cerkiewnej, poprzez, muzykę folklorystyczną, poezję śpiewaną, skończywszy na takich gatunkach jak tango, jazz, blues a nawet rock, reggae i free jazz.
Robert Matusiak – jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Toruniu. Jego pierwszym nauczycielem była pani mgr Barbara Muchenberg . Studia odbywał w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu  prof. Jerzego Godziszewskiego, które ukończył w 1995 roku. Zawodowo związany z Zespołem Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, gdzie jest nauczycielem klasy fortepianu. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną współpracując z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Teatrem Polskim we Wrocławiu. Ponadto może pochwalić się nietuzinkowymi prawykonaniami utworów toruńskiej kompozytorki p. Magdaleny Cynk. Od kilku lat współtworzy wiele różnorodnych projektów muzycznych z zespołem „Slavic Voices”.
Sprzedaz biletow w KPCK: w dniach: 24 i 31 stycznia oraz 7 i 14 lutego w godz. 13:00 – 16:30, a także  w dniu koncertu od godz.16:00. Sprzedaż  telefoniczna od dnia 22 stycznia br. w godz. 10:00 – 19:00 pod numerem 505 055 410. Cena biletu: 25zl – normalny, 15zl – studencki.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem