Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Tupot Poetycki 15: instalacja, SLAM i koncert Trupa Trupa

Gdzie?
Tupot Poetycki 15: instalacja, SLAM i koncert Trupa Trupa

Czas się pożegnać na dwa miesiące, zanim jednak zaczną się wakacje przed nami wyjątkowe wieczory. W czwartek spotkamy się na instalacji słowno - muzycznej, w piątek odbędzie się piętnasty już turniej slamerski oraz koncert zespołu Trupa Trupa.


Obecność, kurczę, obowiązkowa!


 


29.06. (czwartek) INSTALACJA SŁOWNO - MUZYCZNA


 


Instalacje to pomysł na spotkania, w których różni artyści często niewspółpracujący ze sobą na codzień tworzą zazwyczaj improwizowane połączenia muzyki z odczytem np.: fragmentów książki. To zarazem otwarta forma pozwalająca na zastosowanie szeroko pojętego instrumentarium oraz różnych tekstów.


Tym razem tematem przewodnim jest oddech. Oddech dla muzyków czerpiących przyjemność z grania otwartego i nieskrępowanego. Oddech dla słów. Oddech dla Was.


Po raz pierwszy w takim składzie:


ZUZANNA SZMIDT (słowo) / PIOTR MEŁECH (klarnet) / JAROSŁAW MAJEWSKI (kontrabas) / JACEK BUHL (perkusja)


 


start:: 21:00 // enter: 10 pln


 


30.06. (piątek) SLAM + koncert Trupa Trupa


 


SLAM


... czyli dla tych, którzy piszą i dla tych, którzy słuchają. Piszący przychodzą skonfrontować swoje teksty z publicznością, publiczność przychodzi im kibicować, wysłuchać, ocenić.


Dobrze kiedy jest literacko, dobrze kiedy jest performatywnie. Każdy pisze w swoim stylu i przedstawia też w swoim.


Publiczność pełni funkcję jury przez cały wieczór, a to nadaje mu niepowtarzalny charakter. Dla zwycięzcy nagroda pieniężna w wysokości 100 pln.


Zasady są trzy:


1: nie używasz rekwizytów, ani muzyki


2: masz trzy minuty


3: prezentujesz swój tekst


Na listę uczestników można wpisać się w piątek na bramce lub wysłać mail na adres: vive_memor@vp.pl, który jest też po to , aby odpowiedzieć na Wasze pytania.


 


KONCERT


Trupa Trupa to Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk, Wojtek Juchniewicz i Rafał Wojczal. Od 2015 roku zespół nagrywa dla brytyjskiej wytwórni Blue Tapes and X-Ray Records (w katalogu m.in. Tashi Dorji, Mats Gustafsson, Katie Gately, Father Murphy). Efektem współpracy jest bardzo dobrze przyjęty przez polską i zagraniczną krytykę album Headache. Od 2016 roku zespół związany jest również z francuską wytwórnią Ici d'ailleurs (w katalogu m.in. Yann Tiersen, Matt Elliott/The Third Eye Foundation, Stefan Wesołowski), która wydała zremasterowaną wersję Headache na płycie winylowej. Zespół Trupa Trupa wystąpił na holenderskim festiwalu Eurosonic Noorderslag (2017), w londyńskim klubie Café OTO (2016), na antenie telewizji muzycznej Boiler Room (2016), a także na polskich festiwalach - Open'er Festival (2012, 2015), OFF Festival (2013), Ars Cameralis (2013) i Soundrive Festival (2014).


 


Zaprezentują materiał z angielsko - francuskiej płyty Headache, jak również piosenki z płyty Jolly New Songs. Jej premiera planowana jest jesienią/zimą, jako międzynarodowa kooperacja kilku wytwórni.


https://trupatrupa.bandcamp.com/


 


start: 21:00 // enter: 10 pln, slamerzy free

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem