Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Młodzieżowy Festiwal Fantastyczny

Gdzie?
Młodzieżowy Festiwal Fantastyczny

Informacje od Organizatora:
Młodzieżowy Festiwal Fantastyczny – Молодіжний Фестиваль Фантастики
Zapraszamy do Emceku na dwujęzyczny Młodzieżowy Festiwal Fantastyczny. Przygotowaliśmy go z myślą o polskich i ukraińskich fanach tego gatunku – będą prelekcje, wykłady, planszówki i koncert muzyki filmowej. Startujemy w czwartek 8 września o godz. 13:00.
Festiwal jest kolejną inicjatywą bydgoskiego Emceku skierowaną na integrację młodych Polaków i Ukraińców mieszkających w naszym mieście. Dlatego też hasłem przewodnim tego wydarzenia jest „Poprzez kulturę jesteśmy jednym światem”.
W programie wiele interesujących prelekcji i wykładów, m. in. o kobietach w Marvelu, filmie „Diuna” czy o grze S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.
Będą też planszówki i gry RPG, a na koniec koncert muzyki z filmów i gier.
Zachęcamy również do przebierania się za swoje ulubione postaci popkulturowe – w końcu będzie to święto każdego pasjonata filmów SF, gier, książek fantasy, a także szeroko pojętej popkultury.
PROGRAM:
13:00 – Otwarcie strefy gier fabularnych i otwarcie festiwalu (będą dostępne sesje gier RPG dla początkujących i bardziej zaawansowanych – limit miejsc).
14:00 – Otwarcie strefy gier planszowych.
14:00 – Siła kobiet w Marvelu na przykładach filmów i komiksów – Mikołaj Jakub Lipkowski.
Prelekcja oprze się na popularności jednego z najistotniejszych w tym momencie Uniwersów komiksowych. Na przełomie kilkudziesięciu produkcji, które powstały w tym wieku, wyróżniło się wiele ciekawych postaci kobiecych, które będą głównym tematem wystąpienia.
15:00 – Zostań mistrzem każdego działania – Paweł Marchel.
Prelekcja skupi się na możliwościach ludzkiego umysłu, tego ile możemy się uczyć, jak możemy przezwyciężać swoje ograniczenia, aby zostać superbohaterami dla samych siebie.
16:00 – „Diuna” Franka Herberta jako forma współczesnego eposu – Jarosław Imbirowski.
Prelekcja skupi się na książce Franka Herberta pt. „Diuna”, na podstawie której w ostatnim czasie powstała kolejna ekranizacja. Czy historia w niej ukazana jest niczym legendarne utwory Homera?
17:00 – Filmowa Bydgoszcz – Mariusz Guzek
Prelekcja przedstawi słuchaczom dzieje Bydgoszczy, z naciskiem na nagrywane tutaj produkcje, a także ukazywanie naszego pięknego miasta przez filmy, seriale i reżyserów.
18:00 – Krótka historia stworzenia gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla / Краткая история создания игры S.T.A.L.K.E.R.: Тень Чернобыля – Konrad Rączka Jeleński
Prelekcja przedstawi słuchaczom historię początku jednej z najbardziej znanych ukraińskich serii gier. Produkcja zlokalizowana jest na terenie legendarnego Czarnobyla, czym jeszcze bardziej łączy się  z Ukraińską popkulturą.
20:00 – Koncert muzyki z filmów i gier.
Koncert muzyki z filmów i gier to moment kulminacyjny całego festiwalu. Tak naprawdę, jest to najważniejszy element dnia – 8 września. Będzie to uczta duchowa każdego melomana. Podczas koncertu usłyszeć będzie można wiele gatunków i form prezentowania muzyki, od zespołów muzyki klasycznej, przez zespoły muzyki pop, po składanki DJ. Element spajający i łączący? Oczywiście świat popkultury. W tym momencie znowu wyróżnia się główne hasło Festiwalu, poprzez kulturę jesteśmy jednym światem (również tym muzycznym). Nie można jednak zapomnieć o najważniejszym, bowiem przed wejściem na koncert zbierane będą fundusze na rzecz Ukrainy (fundacja Emic). Ile kto może, tyle wrzuca. Jest to forma biletu na koncert. Nie przedłużając – zapraszamy, aby zjednoczyć się w świecie popkultury.
Zbiórkę poprowadzi dla nas Fundacja Emic, która pomaga stawiać pierwsze kroki w Polsce. Prowadzi kursy języka polskiego i udziela porad prawnych. Edukuje społeczności lokalne, współpracuje z firmami i prowadzi biuro pośrednictwa pracy. Ich misją jest wspieranie migrantów i migrantek w osiąganiu samodzielności w Polsce. Na pierwszym miejscu zawsze stawiają konkretnego człowieka i jego potrzeby. Za misję stawiają sobie tworzenie przyjaznych miejsc do życia, przyjaznych miast i województw.
* Na prelekcje i koncert zapraszamy do sali kinowo-widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.
* Strefa gier fabularnych będzie dostępna w przestrzeni Music Cafe Szpulka.
Podczas całego wydarzenia zbierać będziemy pieniądze na rzecz Ukrainy (Fundacja Emic).
Wszystkie wykłady są dostępne w języku ukraińskim, z wyjątkiem prezentacji gry S.T.A.L.K.E.R., która odbędzie się w języku rosyjskim.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem