W tym roku na Starym Rynku bawimy się od 21:00 do 2:00. Tegoroczna zabawa to gwarancja najsłynniejszych hitów, najlepszych przebojów i dobrej zabawy. Bo kto nie kocha przebojów Michaela, królewskiego Freddiego, szwedzkiego kwartetu, słynnej „czwórki” z Liverpoolu, hitów polskiego bigbitu i wielu aktualnych przebojów?

W rolę gigantów wcielą się finaliści telewizyjnych talent show i specjalnie do swoich ról przygotowywani aktorzy. Będą to między innymi: The Postman, Szalone Gitary, Mirek Elimer (Freddie show) a także jeden z najlepszych zespołow akompaniujących – finaliści programu Must be the music. Piętnastoosobowa orkiestra „DZIUBEK BAND” pod batutą Mariusza Dziubka specjalnie dla bydgoszczan przygotuje nowe wariacje na temat hitów, zarówno współczesnych, jak i tych z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych. Takich aranżacji na bydgoskim rynku jeszcze nie było. Przez całą noc będziemy mogli podziwiać taneczny show w wykonaniu tancerzy Studia Tańca „Bailamos”. Muzyczne bity na „płycie” Starego Rynku „rozprowadzi” DJ Gambit, a imprezę poprowadzi Jacek Pawlewski, występując w nowej roli. Ale żeby nikt w taki wieczór nie był sam, na scenie partnerować mu będzie Czarek Sadowski.

O północy tradycyjnie miasto Bydgoszcz przygotowało gigantyczny pokaz fajerwerków, który potrwa aż 7 minut. Nad całością sylwestrowej zabawy na Starym Rynku, ze swojej reżyserki, czuwać będzie Walerian Krenz. „Sylwester Gigantow” to, jak sama nazwa wskazuje, gigantyczne przedsięwzięcie, które angażuje ponad 120-osobowy zespół techników, artystów, specjalistów od efektów specjalnych, w tym także bydgoskich artystów, nie wspominając o służbach porządkowych, które będą czuwać nad bezpieczeństwem gości.