Imprezę zainauguruje zespól Barock Quartet – gospodarz festiwalu. Muzycy wykonają dzieła rosyjskich romantyków - Czajkowskiego i Borodina. Kolejnego wieczoru wystąpi Krzysztof Kiljański z oklaskiwanym w ubiegłym roku przez bydgoską publiczność muzykami z The New Warsaw Trio. Podczas listopadowych koncertów będzie również okazja by wysłuchać muzyki z repertuaru Franka Sinatry, Nat “King” Cole’a czy duetu Bill Evans - Tony Bennett w wykonaniu panów Myrczek & Tomaszewski. Na uwagę zasługuje niewątpliwie koncert z monumentalnym utworem „Carmina Inaicii”, skomponowanym przez Roberta Kanaana, znanego autora muzyki do spektakli teatralnych.

Listopadowe spotkania z muzyką w klimatycznych wnętrzach hali wodociągowej co roku cieszą się ogromną popularnością i mają grono stałych sympatyków. Bilety na koncerty dostępne są od 22. września w sklepach Empik oraz na portalu biletowym Ticketpro.
Szczegółowy program:

7.11.2015 – sobota - „Wieczór rosyjski”
Barock Quartet:
Wojciech Kołaczyk – I. skrzypce
Dariusz Groblewski – II. skrzypce
Zbigniew Szczęch – altówka
Michał Litwa – wiolonczela

Aleksander Borodin – II. Kwartet Smyczkowy D-dur
Piotr Czajkowski - fragmenty z suity „Dziadek do orzechów”
Aleksander Borodin - „Tańce połowieckie”

Bilety: 25 zł

8.11.2015 - niedziela – „Przybora”
Krzysztof Kiljański
The New Warsaw Trio:
Rafał Grząka – akordeon
Przemysław Skałuba – klarnet
Konrad Kubicki – kontrabas

Koncert wypełnią utwory, które znalazły się na nowym albumie (premiera: 9.10.2015), nazwanym „Przybora”. Materiał został nagrany z okazji setnej rocznicy urodzin jednego z najważniejszych polskich poetów i pisarzy XX wieku – Jeremiego Przybory.

Bilety: 30 zł

11.11.2015 – środa – „Love Revisited”

Wojciech Myrczek – śpiew
Paweł Tomaszewski – fortepian

W programie koncertu znajdą się utwory wykonywane przez wielkich mistrzów gatunku takich jak Frank Sinatra, Nat “King” Cole czy duet Bill Evans - Tony Bennett. Wszystkie aranżacje są nowe i wykorzystują pełen potencjał głosu oraz fortepianu. Album został uznany trzecim najlepszym polskim jazzowym albumem roku 2014 według miesięcznika JazzPress.
„To niesamowite, że dwóch muzyków nagrało tak kolorową i zróżnicowaną płytę, która brzmi jak orkiestra symfoniczna i big-band w jednym. W końcu to Myrczek & Tomaszewski” – Krzesimir Dębski
Bilety: 30 zł

14.11.2015 – sobota – „Wieczór angielski”
Kama Grott – Tomaszek
Barock Quartet

Benjamin Britten - Phantasy Quartet
Malcolm Arnold – Kwartet obojowy op.61
Gustav Holst – Trzy utwory na obój i kwartet smyczkowy

Bilety: 25 zł

15.11.2015 – niedziela – „Carmina Ianicii”
Robert Kanaan – kompozytor, instrumenty klawiszowe7
Iza Plath –śpiew
Konrad Mielnik – słowo
Barock Quartet

W programie koncertu inauguracyjnego znajdzie się monumentalny poemat muzyczny, który opisuje muzyką i poezją życie wielkiego poety doby renesansu - Klemensa Janickiego. Poeta ten dostąpił najwyższych laurów poetyckich ówczesnych czasów, zdobył sławę w świecie łacińskim. Utwór CARMINA IANICII cechuje rozmach będący efektem połączenia współczesnego języka muzyki, świetnego wykonawstwa i znakomitych recytatywów. Przekład Pieśni - Zygmunt Kubiak.
Bilety: 25 zł

16.11.2015 – poniedziałek
Kevin Mahogany (USA) - śpiew
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Kuba Stankiewicz - fortepian
Gasper Bertoncelj (Słowenia) – perkusja

Znakomity amerykański wokalista jazzowy Kevin Mahogany wystąpi w Bydgoszczy na jedynym koncercie w Polsce! Newsweek opisuje go jako „wokalistę jazzowego swojego pokolenia” a New Yorker Magazine: „Nie ma tego, czego Mahogany nie mógłby zrobić… Jest jednym z czołowych, naprawdę utalentowanych wokalistów naszych czasów”.
Bilety: 30 zł

Strona internetowa: www.muzykauzrodel.art.pl
Miejsce koncertów:
Muzeum Wodociągów, ul. Gdańska 242, Bydgoszcz