W programie spaceru:
10.00-13.00- Recyklingowe instrumenty - warsztaty plastyczne.
10.00-13.00 - Letnia Akademia Ruchu – nauka tańca latynoamerykańskiego dla każdego (Szkoła Tańca Bailamos).
10.00-11.30 – koncert duetu skrzypcowego Queens of Violins (Anita Tubaja i Karolina Wróbel-Krysztoforska).
10.00-13.00 - “Usiądź, poczytaj” – czytanie na trawie.
10.00-13.00 – gra parkowa „Pomniki – pytajniki, czyli do trzech razy zgadywać sztuka…” – zbieraj punkty i rozwiązuj zagadki!
10.30-12.30 – cyrkowe animacje dla dzieci - artyści Mimezis Art (Mateusz Kiełtyka i Agnieszka Szolc).
11.30-13.00 – koncert duetu Vio-dion Duo (Malwina Mikołajczak-Lutrzykowska - skrzypce i Krzysztof Lutrzykowski – akordeon).
Przypominamy, że w ubiegłym tygodniu otwarty został zrewitalizowany park Jana Kochanowskiego. Park odzyskał swój historyczny wygląd, przebudowano plac zabaw a centralnym punktem stała się odrestaurowana rzeźba Łuczniczki. Park po rewitalizacji zachęca do wypoczynku. Zmodernizowane zostały alejki, ścieżki i oświetlenie. Urządzono także duży plac zabaw z urządzeniami dla młodszych i starszych dzieci. Część urządzeń nawiązuje charakterem do specyfiki dzielnicy muzycznej. Na terenie parku wykonano też niewielki podest z desek kompozytowych, który umożliwi organizację kameralnych koncertów. Centralnym punktem parku stał się posąg Łuczniczki, który poddano konserwacji. Renowacji poddane zostały też rzeźby i popiersia kompozytorów a opisujące je tabliczki stylizowane są na pulpity na nuty. Wzór nawierzchni jednej z alejek kojarzy się z klawiszami fortepianu. W pobliży Filharmonii Pomorskiej ustawione zostały również stoliki do gry w szachy. Elementy wyposażenia (np. ławki, kosze, latarnie etc.) parku zostały zaplanowane z zapewnieniem jednolitego charakteru, zgodnego z jego historycznym wyglądem.

Warto wiedzieć:
Park Jana Kochanowskiego jest jednym z najcenniejszych terenów zieleni w mieście. Został założony w 1901 roku.

Także w sobotę (22 sierpnia) zapraszamy na filmową blokadę ul. Słowackiego. Wielki ekran zostanie rozstawiony u zbiegu ulic Juliusza Słowackiego i 20-go stycznia 1920 roku. W tych urokliwych zakątkach miasta zobaczymy film „Przed wschodem słońca” w reżyserii Richarda Linklatera (początek seansu o godz. 21:00). W tym dniu specjalny świetlno-muzyczny pokaz fontanny na skwerze Krzysztofa Komedy rozpocznie się o godz. 20:30.