Na trasie z Borówna do Bydgoszczy wystąpią znaczne utrudnienia. Sprawdź już dziś jakie ulice zostaną wyłączone z ruchu i jak będzie kursować komunikacja miejska.

W Bydgoszczy, gdzie zaplanowano metę Triathlonu najwięcej zmian dotyczy ulicy Gdańskiej. Na odcinku od ul. 11 Listopada do Jeździeckiej, cała jezdnia zostanie wyłączona z ruchu. Zamknięta będzie także ulica Jeździecka na odcinku od Gdańskiej do ronda przy ul. Słowackiego (w Niemczu).

Autobusy na Leśne, tramwaje na Bielawy

Oznacza to, że w godzinach od 7 do 17 nie będzie możliwości dojazdu do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, także autobusem. Ulicą Gdańską nie będą też kursować autobusy 52 i 65 , które zakończą swą trasę na osiedlu Leśnym. Tramwaje do Leśnego Parku będą kursowały do godziny 11:30. Następnie linie nr 1 i 2 będą kierowane na Bielawy. Ruch wznowiony zostanie około godziny 17:30. W godz od około 11:30 do 17:30 uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza "Za T1" na trasie: Mickiewicza / Teatr Polski - Gdańska - Czerkaska - Sułkowskiego – Leśne. Przesiadki pomiędzy komunikacją zastępczą a tramwajami będą dokonywane na przystankach przy skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Chodkiewicza. Linia turystyczna nr 100 będzie pomijała wjazd w Gdańską do Myślęcinka, tj. od strony Czerkaskiej będzie jechała prosto w Powstańców Warszawy i powrót do Starego Rynku.

Samochodem tylko do Zawiszy

Dla osób poruszających się samochodami zostaną udostępnione nieodpłatnie parkingi przy stadionie „Zawiszy” w ilości dwustu miejsc. Wjazd na ww. parkingi będzie odbywał się od ul. Powstańców Warszawy. W przypadku przepełnienia parkingu przy „Zawiszy”, odwiedzający Park będą kierowani na postój przy ulicy Zaświat. Przy skrzyżowaniu ulic Zaświat i Powstańców Warszawy funkcjonuje przejście przez tory, które umożliwia łatwe dotarcie do terenów rekreacyjnych. Dojazd do zachodniej części LPKIW samochodem możliwy będzie wyłącznie od strony ul. Smukalskiej poprzez leśny dukt łączący Smukalską i Rekreacyjną udostępniony do ruchu pojazdów.

Uważaj! Nie wyjedziesz z parkingu

Na Gdańskiej w godzinach od 7 do 17 zamknięte będą parkingi przy stacji MWIK oraz przy ogródkach działkowych. Oznacza to, że z terenów ogrodów działkowych wyjazd na Gdańską przez 10 godzin będzie niemożliwy. W tych godzinach odcięty zostanie też parking przy ogrodzie botanicznym (wyjazd na Jeździecką). Nie będzie możliwy też przejazd przez skrzyżowanie ul. Zamczysko-Gdańska-Konna.
Całkowicie dla ruchu w godzinach od 7 do 22 zamknięte zostaną ulice Konna, Hipiczna oraz Rekreacyjna od Gdańskiej do Hippicznej. Schemat zmian w organizacji ruchu załączamy TUTAJ

Rowerem najlepiej

W czasie w Triathlonu odbędzie się także bieg, którego trasa obejmuje Trakt Gdański oraz ul. Konną i Hipiczną. Biegi będą odbywały się w większości po pasie ruchu przeznaczonym dla rowerzystów, co może utrudnić poruszanie się rowerem po Myślęcinku. Jednak w niedzielę będzie to i tak najlepszy środek do poruszania się po parku i okolicach.

Jak dojechać w rejon górnego tarasu Myślęcinka?

W czasie Triathlonu w rejon działek (od strony ul. Armii Krajowej) oraz górnego tarasu Myślęcinka w godzinach od 6;30 do 17;30 dojechać będzie można wzmocnioną linią podmiejską nr 93. Autobusy od Leśnego będą poruszać się trasą czasowo zmienioną przez ulice Sułkowskiego- Kamienną - Armii Krajowej - Osielsko – Niwy z częstotliwość kursów co 60 minut. W razie dużego zainteresowania jej ofertą zostanie ona wzmocniona. Na miejscu obecni będą przedstawiciele nadzoru ruchu. Linia nr 94 w godzinach od 6;30 do 17;30 zostanie wstrzymana ze względu na przecinanie trasy triatlonu w kilku miejscach. Z komunikacji nie będą mogli skorzystać w czasie Triathlonu także mieszkańcy osiedla Podkowa. Warto już dziś pomyśleć na czas imprezy o alternatywnych środkach transportu.

Myślęcińską kolejką za darmo

By ułatwić komunikację wewnątrz parku wzdłuż Traktu Gdańskiego, po gruntowo-trawiastej drodze, będzie poruszała się turystyczna kolejka kołowa, która w tym dniu będzie przewozić odwiedzających Leśny Park bezpłatnie. Godziny rozkładu jazdy kolejki oraz mapkę z przebiegiem tras można sprawdzić na stronie internetowej www.myslecinek.pl

Więcej informacji o imprezie znajduje się na stronie http://triathlonpolska.pl/