Do stolicy Małopolski będzie można polecieć trzy razy w tygodniu – w środę, piątek i niedzielę. Połączenie Bydgoszcz - Kraków to pożądany kierunek przez mieszkańców naszego regionu. Dotyczy to zarówno ruchu turystycznego jak i biznesowego. Udowodniło to uruchomione na tej trasie, w lipcu 2012 roku połączenie, które wykonywał przewoźnik OLT Express. W ciągu niespełna miesiąca z połączenia skorzystało ponad 3 tysiące pasażerów. Średnie wypełnienie samolotów wyniosło ponad 90%. Wtedy połączenie było realizowane codziennie,  a 3 razy w tygodniu loty były oferowane 2 razy dziennie. Rejs, który potrwa zaledwie 1,5 godziny, będzie stanowić atrakcyjną alternatywę dla trwającej prawie 7 godzin podróży autem lub ponad 8 godzinnej podróży pociągiem.

- Zależy nam na efektownej kampanii promocyjnej połączonej  z możliwością zaoferowania bydgoszczanom nowego kierunku lotniczego. Liczę, że nowe połączenie będzie cieszyło się wśród mieszkańców dużym zainteresowaniem – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

- Połączenia do Krakowa w 2012 były drugim najpopularniejszym kierunkiem z naszego lotniska, zaraz po połączeniach do Warszawy. Cieszymy się więc że pasażerowie będą mogli znów z tej możliwości korzystać.  Jestem przekonany, że podróżni z naszego regionu docenią możliwość szybkiego dotarcia do Krakowa i stanie się to bardzo popularna wakacyjna destynacja – powiedział Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Połączenie to obsługiwane będzie przez samolot typu Saab. 33 miejsca na pokładzie zapewniają wygodny i szybki transport. Gwarantowana cena biletu to 99 zł (obejmuje wszelkie opłaty).

Szczegółowy harmonogram lotów:
Środa:
SRN701 BZG 7:30 - KRK 8:55
SRN702 KRK 17:30 - BZG 18:50
Piątek:
SRN701 BZG 7:30  - KRK 8:55  
SRN702 KRK 17:30 - BZG 18:50
Niedziela:
SRN704 BZG 16:00 - KRK 17:25
SRN705 KRK 18:10 - BZG 19:30

Rezerwacji lotów dokonać będzie można od 1 czerwca br. na stronie www.sprintair.eu . Połączenie lotnicze z Krakowem daje również możliwości dokonania wygodnych przesiadek na lotnisku w Krakowie im. Jana Pawła II. Poranne godziny przylotu umożliwiają kontynuowanie podróży w takich kierunkach jak: Madryt (Ryanair), Rzym (Ryanair), Paryż (Easy Jet) czy Wiedeń (Austrian Airlines).