EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy
Młyny Rothera

Młyny Rothera z lat 1848-1849 z zasadniczą masywną, ceglaną partią mieszczącą niegdyś młyn, ujętą skrzydłami przeznaczonymi na magazyny ziarna i mąki.


Obecnie trwają prace budowlane polegające na przebudowie, rozbudowie i zmianie sposobu użytkowania obiektów kompleksu Młyna Rothera wraz z infrastrukturą towarzyszącą.


Projekt „Park Kultury. Rewitalizacja Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy – etap I” o wartości 21 777 509 zł uzyskał dofinansowanie w wysokości 15 052 073 zł, z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020, Działania 8.1. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury. Wkład budżetu Miasta wyniesie 6 725 436 zł. Zakończenie realizacji zaplanowano na IV kwartał 2019.  
Celem projektu jest zachowanie, ochrona, promowanie i rozwój dziedzictwa kulturowego.
Zakres projektu obejmuje prace budowlano-konserwatorskie i adaptacyjne w Spichrzu Zbożowym wraz z zakupem wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności kulturalno–edukacyjnej.  
Przedsięwzięcie jest I etapem rewitalizacji zespołu budynków Młyna Rothera. Rewitalizacja kompleksu Młyna Rothera to dopełnienie prac inwestycyjnych służących przywróceniu świetności Wyspy Młyńskiej. W wyniku realizacji wyżej wymienionych działań, nieużytkowany obecnie zabytkowy Spichrz Zbożowy zostanie odrestaurowany, zabezpieczony przed degradacją oraz udostępniony mieszkańcom i turystom.


Nowe przestrzenie obejmą m. in.: strefę   wystawy   „Ogrody Wody. Stany Skupienia”, przestrzeń wielofunkcyjną z możliwością wydzielenia mniejszych przestrzeni na organizację biura festiwalowego, wystaw czasowych, warsztatów, konferencji, pokazów, sale audiowizualne i strefę partycypacji przeznaczoną na   wystawy   czasowe oraz przestrzeń komercyjną przeznaczoną na restaurację.


do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem