Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

BYDGOSKI FESTIWAL PIĘKNEGO CZYTANIA IM. KAZIMIERZA HOFFMANA - finał

Gdzie?
BYDGOSKI FESTIWAL PIĘKNEGO CZYTANIA IM. KAZIMIERZA HOFFMANA - finał

Przed nami dwunasta edycja Bydgoskiego Festiwalu Pięknego Czytania kierowana do uczniów szkół podstawowych Bydgoszczy i regionu. Uczestnicy festiwalu rywalizować będą o tytuł mistrza i wicemistrza Pięknego Czytania grodu nad Brdą.
Zwycięzcy zostaną uhonorowani statuetką bydgoskiej Łuczniczki. Konkurs ma na celu popularyzację książki i czytelnictwa, w tym literatury polskiej i regionalnej, rozwijanie aktywności czytelniczej młodzieży, propagowanie idei pięknego czytania. Pomysłodawczynią i spiritus movens wydarzenia jest Jolanta Roszczyk-Niwińska – bibliotekarka, podróżniczka, inicjatorka lokalnych i ogólnopolskich akcji, a także autorka i fotograficzka.
Konkurs składa się z dwóch etapów. Półfinał odbędzie się we wtorek 23.04.2024, o godz. 9.00 w Zespole Szkół Budowanych im. Jurija Gagarina w Bydgoszczy, przy ul. Jana Pestalozziego 18. Z kolei na finał zapraszamy w czwartek 25.04.2024, o godz. 9.00 do Salonu Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, przy pl. Kościeleckich 6.
Patronem wydarzenia jest Kazimierz Hoffman (1927–2009), wybitny bydgoski poeta, m.in. laureat nagrody Polskiego PEN Clubu za całokształt twórczości (2005), www.hoffman.kpck.pl.
Festiwal został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.
Organizatorem festiwalu jest FUNDACJA BOOKCROSSING POLSKA, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Zespól Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.
wstęp wolny


______________________
Kalendarz wydarzeń    
odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki     aplikacji mobilnej       (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem