Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

DF2023: Rytmy świata w Ostromecku

Gdzie?
DF2023: Rytmy świata w Ostromecku

Informacje od Organizatora:
DF2023: Rytmy świata w Ostromecku – finałowy koncert DRUMS FUSION
Ostatni dzień Festiwalu oddajemy brzmieniom Ameryki Południowej, na które zapraszamy do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku. Usłyszymy dźwięki flamenco, fado oraz tango. Gwiazdą wydarzenia jest Maria Cangiano, pochodząca z Buenos Aires wokalistka i interpretatorka twórczości Astora Piazzoli.
Od godziny 12:00 odbywać się będą warsztaty: rytmu prowadzone przez Borję Soto, który traktuje rytm nie tylko jako element muzyczny, ale także jako możliwość kontaktu ze swoim ciałem i terapeutycznej ekspresji; warsztaty śpiewu prowadzone przez Dorotę Dzięcioł dające możliwość otwarcia na dźwięk, frazę muzyczną i autoekspersję; warsztaty taneczno-ruchowe (Maria Cangiano), podczas których poznać będzie można możliwości traktowania ciała jako instrumentu perkusyjnego.
Jacek Kwaśniak poprowadzi także warsztaty z budowania instrumentów perkusyjnych z recyklingu. Wystąpi także Dziecięca Orkiestra Recyklingowa.
Flamenco puro/ flamenco hoy to projekt będący połączeniem muzyki oraz widowiska artystycznego. Ideą koncertu jest prezentacja flamenco w jego tradycyjnej formie opartej na cante (śpiewie), baile (tańcu) i toque (grze). Tradycyjne flamenco to muzyczny dialog artystów, zabawa rytmem, podążanie za linią melodyczną śpiewu, a wszystko to naładowane dużą dawką emocji, które są kwintesencją tej formy wyrazu. Dzięki nieustannemu przepływowi całej gamy emocji, linia dzieląca scenę i widownię znika, a magiczne porozumienie płynące z desek scenicznych ku publiczności, przypisywane jest czasem duchowi flamenco zwanego „el duende.”
Orkiestra Cajonowa – Cajon Ensemble, czyli sześcioosobowy zespół profesjonalnych perkusistów grających na CAJONACH wykona specjalnie przygotowane aranżacje utworów w klimacie flamenco i fado. Skład zespołu to wielopokoleniowa mieszanka wykonawców pod wodzą artystyczną prof. Piotra Biskupskiego.
Gwiazdą wieczoru będzie Maria Cangiano – urodzona w Argentynie wokalistka, kompozytorka i pedagożka, która zgłębia latynoamerykańską muzykę popularną i eksperymentuje ze swoim głosem, włączając do niego elementy jazzu, klasyki i innych form muzyki świata. Jest jedną z najznamienitszych interpretatorek twórczości Astora Piazzoli. W składzie zespołu wystąpi Maga Falcoff – pochodząca z Buenos Aires perkusistka, instrumentalista i śpiewaczka.
Cena za stolik: 50 zł 
12:00 – 16:00 PIKNIK dla rodzin (warsztaty muzyczne i taneczne z udziałem m.in.: Jacka Kwaśniaka, Doroty Dzięcioł, Marii Cangiano, dziedzictwo kulinarne na bazie lokalnych produktów)  
16.00 – 17.00 FLAMENCO PURO (koncert/widowisko artystyczne) 
17.00 – 18.00 ORKIESTRA CAJONOWA (koncert) 
18.00 – 19.30 MARIA CANGIANO (koncert) 
Koncert biletowany – 50 zł


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem