Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

DF2023: MISTRZOWIE RYTMU - Zohar Fresco

Gdzie?
DF2023: MISTRZOWIE RYTMU - Zohar Fresco

Zohar Fresco – mistrz tradycyjnych instrumentów perkusyjnych – ogłaszamy kolejną gwiazdę festiwalu Drums Fusion.
Zohar Fresco to niekwestionowany mistrz tradycyjnych instrumentów perkusyjnych, szczególnie znany jest ze swojej wirtuozerskiej gry na Tof Miriam, starożytnym bębnie ramowym.
Urodził się w Izraelu w rodzinie pochodzenia tureckiego. Jest potomkiem Tamburi Izhaka Fresco – wybitnego kompozytora, który żył w XVIII-XIX wieku. Zohar od wczesnych lat interesował się muzyką odkrywając potencjał, który istnieje w tof miriam i poświęcił swoje całe muzyczne życie na rozwój nowej techniki palcowania i unikalnego języka muzycznego pod nazwą MANEGINA. Szybko stworzył swój własny styl perkusyjny i stał się inspiracją oraz mentorem dla muzyków na całym świecie jako niekwestionowany mistrz tradycyjnych instrumentów perkusyjnych.
Zohar grał i występował z takimi artystami jak m.in.: Glen Velez, Ustad Zakir Hussain, Mısırlı Ahmet, Philip Glass czy Ross Daly. Obecnie jest dyrektorem artystycznym Peimot Festival, odbywającego się w Confederation House w Jerozolimie oraz prowadzi kursy mistrzowskie na całym świecie.
W Polsce jest najbardziej znany jako współtwórca „jazzowego dream team” – tria Fresco/Możdżer/Danielsson, z którym nagrał cztery albumy studyjne.
Na festiwalu DRUMS FUSION artysta zaprezentuje wyjątkowy projekt. W składzie muzyków pojawią się wybitne postaci świata jazzu, soul oraz tradycyjnych brzmień bliskiego wschodu.
Bilety dostępne w kasie MCK (ul. Marcinkowskiego 12-14) oraz na: bilety24.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl
Cena: 60 zł


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem