Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Fundacja Fotografistka świętuje 10 urodziny

Fundacja Fotografistka świętuje 10 urodziny

W tym roku Fundacja Fotografistka obchodzi 10-lecie. Na świętowanie jubileuszu i wystawę podsumowującą najważniejsze zrealizowane projekty zaprasza 28 stycznia br. (sobota) o godzinie 18:00. Wstęp jest wolny.
Fundacja Fotografistka, dawniej Farbiarnia powstała w 2013 roku. Swoją siedzibę ma w zrewitalizowanych pomieszczeniach po byłej rozlewni wód mineralnych i piwa w Bydgoszczy. Mieści się w nich oprócz pracowni badawczej, galeria fotografii z przestrzenią warsztatowo-wystawienniczą.
- W galerii regularnie odbywają się wystawy fotograficzne, zarówno renomowanych twórców z Polski i zagranicy, jak i  artystów lokalnych. Szczególnie ważnym celem w programie wystawienniczym Fotografistki jest odkrywanie i promowanie najbardziej utalentowanych wschodzących bydgoskich fotografów – mówi prezeska Fundacji Katarzyna Gębarowska.
Fundacja jest organizatorem Vintage Photo Festival -  Międzynarodowego Festiwalu Miłośników Fotografii Analogowej, odbywającego się w Bydgoszczy cyklicznie od 2015 roku.
W ciągu 10 lat istnienia Fundacja zorganizowała dziesiątki wystaw, m.in. „Eros i Tanatos. Bydgoskie pionierki fotografii zawodowej 1888-1945”, Chris Niedenthal „Bydgoski marzec’81 w obiektywie Chrisa Niedenthala”, „Kobiety Fotonu”, Eva Rubinstein „Autoportret”, „Modne lata 20, lata 30. Street fashion w obiektywie lajkarzy”, wystawa z okazji 50-lecia pracy twórczej Michała Kubiaka i wiele innych. Fotografistka organizuje też warsztaty, spacery tematyczne i historyczne, wydaje katalogi i spacerowniki.
Od 2022 roku Fundacja jest obiektem na Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem