Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

"Top 3? - polska premiera

Gdzie?

reż.  Sofie Edvardsson, Szwecja,  2019,  44’
napisy: angielskie/polskie
gatunek: komedia
wiek: 16 +
Animowana komedia romantyczna o miłości, rankingach i marzeniach o przyszłości, z miejscem akcji na dalekiej północy Szwecji. Uczeń ostatniej klasy liceum, zupełnie zwyczajny Anton, zakochuje się bez pamięci w Davidzie. Czy jednak miłość wystarczy, jeśli życiowe cele dwojga ludzi są zupełnie odmienne?
Chociaż film Sofie Edvardsson trwa tylko 45 minut, stanowi świetnie nakręcony zapis głębokich emocjonalnych przeżyć Antona z czasu, zanim jeszcze znalazł miłość i okresu, kiedy to już nastąpiło.
Anton zawsze patrzy na życie z dystansem, tworząc listy „Top 3”. Zaczyna od rankingu trzech najbardziej znienawidzonych przez siebie idiotów, który wygląda następująco: „Premier, ja (on sam) i ty (David)”. Simon Österhof napisał inteligentny i niepokojący scenariusz, poruszający kwestie bardzo osobistych, choć zaskakująco znajomych kompleksów. Uczynił to, zadając właściwe pytania i starając się zrozumieć sytuację homoseksualisty poszukującego miłości i napotykającego przeszkody pojawiające się na drodze do spełnienia indywidualnych, ludzkich potrzeb.
Top 3 to bez wątpienia stworzona z sercem pełnym miłości, poruszająca opowieść o tym, że życie może być podróżą, której celem jest rozwój i zdobywanie nowych doświadczeń. Towarzyszą temu pewne trudności oraz całe mnóstwo motyli i kompleksów.  
Top 3 to film wyprodukowany w koprodukcji ze szwedzką telewizją  publiczną SVT, przy wsparciu Szwedzkiego Instytutu Filmowego oraz organizacji Film i Västerbotten.
Sofie Edvardsson:  reżyserka, ilustratorka (Szwecja).
Sofie Edvardsson jest reżyserką i ilustratorką pochodzącą z miasta Umeå na północy Szwecji. Zajmuje stanowisko dyrektorki artystycznej studia animacji Soja, a Top 3 (2019) jest jej debiutem filmowym. Również w roku 2019 jej debiutancki program Super Best Hero Friends miał swoją premierę na antenie telewizji szwedzkiej.
Edvardsson rozpoczęła pracę nad Top 3 wspólnie ze scenarzystą i producentem Simonem Österhofem oraz animatorem Jakobem Nyströmem w roku 2015, a w grudniu tego roku film otrzymał zielone światło od Szwedzkiego Instytutu Filmowego. Reżyserka kontynuowała pracę nad tym projektem, jednocześnie prowadząc dział artystyczny studia Soja.
Bilety:
Pokazy filmów pełnometrażowych – 10 zł
Bilety dostępne w kasie MCK oraz na bilety24.pl


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem