Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Maj Mam 2019

Gdzie?
Maj Mam 2019

„MAM prawo” – na spotkanie pod takim hasłem organizatorzy zapraszają młode mamy, które chcą rozpocząć swoją aktywność zawodową po urlopie związanym z opieką nad dzieckiem, aktywne kobiety, które mają pomysł na swój biznes, ale nie mają odwagi na pierwszy krok oraz panie, które już działają, realizując swoje pasje i pomysły.


Wyjdź z domu, poznaj mamy takie jak Ty i zacznij działać!


Na projekt „Maj Mam” zaprasza Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wraz z partnerami wydarzenia: Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego, Strefą przyjazną karmieniu piersią „Małyssak”.


W tym roku - spotkanie odbędzie się pod hasłem MAM prawo. Poruszymy aspekty prawne urlopu macierzyńskiego, wychowawczego, wolnego, pracy w ciąży, powrotu do pracy po urodzeniu dziecka, łagodnego rozstania z dzieckiem, karmienia piersią w pracy, zabezpieczania swoich praw w swojej działalności oraz praw i przywilejów dużych rodzin w Bydgoszczy. A także wiele innych tematów dot. aspektów prawnych, które prawdopodobnie "urodzą się" w trakcie rozmów i warsztatów. ZAPRASZAMY!


Spotkanie odbędzie się dnia 16 maja 2018 r. w godz. 10:00 – 14:00, w sali konferencyjnej Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5.


Program:


•    10.00 – Powitanie


•    10.10 – Jak wdrożyłam swoje pomysły w życie? panel mam inspirujących


•    - Maria Godlewska - - Sylwia Malicka - - Paulina Wojciechowska - - Justyna Chmiel


•    11.20 – "Akcja Akceleracja!" - wsparcie BARR dla początkujących przedsiębiorców


•    11.30 – rozmowy przy kawie i małej przekąsce


•    12.00 – Warsztaty równoległe


•    MAM prawo i umiem z niego korzystać, czyli jak prowadzić własną firmę:


Maria Godlewska - Jest radcą prawnym. Swoją praktykę zawodową rozpoczynała u Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie oraz w ramach świadczenia wsparcia prawnego przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, gdzie ukończyła roczny kurs z zakresu praw człowieka, komunikacji międzykulturowej i przeciwdziałania dyskryminacji. Następnie przez okres 13 lat pracowała w dziale prawnym IBM Polska w Warszawie na stanowisku głównego negocjatora/radcy prawnego. Od 3 lat prowadzi swoją kancelarię, w ramach której zajmuje się doradztwem w kwestiach zgodności modeli biznesowych firm z obowiązującym prawem oraz ochrony ich innowacyjnych pomysłów/własności intelektualnej. Prywatnie jest mamą Leona, Marcela i Matyldy.


•    MAM prawo w pracy


Sylwia Malicka - specjalistka z ponad 7 letnim doświadczeniem w branży zarządzania zasobami ludzkimi, wykorzystująca aktualną wiedzę z zakresu prawa pracy w codziennej praktyce, prywatnie żona, mama półtorarocznej Nadii.


•    MAM dziecko - łagodne rozstanie


Dominika Czarnecka-Pijarowska - Jest mamą trójki dzieci oraz trenerem Family Lab Polska. Pracowała w szkole podstawowej i w gimnazjum jako nauczyciel języka polskiego, była wychowawcą w przedszkolu. Od kiedy została mamą, rozwija się w kierunku świadomego rodzicielstwa i świadomego życia. Zdobytą wiedzą na temat relacji i dzieci dzieli się na licznych warsztatach i szkoleniach z innymi rodzicami, opiekunami, nauczycielami podczas warsztatów czy indywidualnych konsultacji.


•    14.00 oficjalne zakończenie spotkania - ale nadal można zostać i rozmawiać przy kawie :)( BCOPW otwarty jest do 20.00)


DZIECI MILE WIDZIANE!! bezpłatne animacje w zasięgu wzroku rodzica, żeby dzieci się nie nudziły oraz obiekt przystosowany do udziału z dziećmi


W trakcie spotkania:


- opieka profesjonalnych animatorów! Miejsce do raczkowania w zasięgu wzroku rodzica


- strefa Bydgoskiej Rodziny 3 plus - informacje dot. programu


- strefa przyjazna karmieniu piersią zorganizowana przez Stowarzyszenie "Małyssak"


- strefa profesjonalnej wizażystki - porady indywidualne dot. ubrania i makijażu - Anna Oborska


Udział w szkoleniach oraz animacje dla dzieci są bezpłatne.


REJESTRACJA NA MAJ MAM:


www.bydgoszcz.pl/majmam


DODATKOWYCH INFORMACJI UDZIELA:


Karolina Jaruszewska, adres e-mail: karolina.jaruszewska@um.bydgoszcz.pl, nr tel 52 588 92 73.


Partnerzy Wydarzenia:


Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego


Stowarzyszenie "Małyssak"


Partnerzy medialni:


Radio PIK, portal http://www.mamywsieci.pl/


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem