Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Chwila Nieuwagi w programie MISZUNG

Gdzie?
Chwila Nieuwagi w programie MISZUNG

Skład:
Martyna Czech – wokal,
Andrzej Czech – gitara,
Rafał Kierpiec – kontrabas,
Piotr Kotas – fortepian,
Bartłomiej Plewka – perkusja.
Zapraszamy na wydarzenie marca w Ostromecku – koncert zespołu Chwila Nieuwagi, zespołu tego formatu, jak Stare Dobre Małżeństwo, czy Raz Dwa Trzy.
Grupa Chwila Nieuwagi pochodzi z Górnego Śląska i wykonuje muzykę stanowiącą mieszankę folku śląskiego w nowoczesnym wydaniu, jazzu, ballady i piosenki poetyckiej. Wśród autorów wierszy śpiewanych przez zespół są m. in.: Jak Kasprowicz, Maria Konopnicka, Bolesław Leśmian, Julian Tuwim,  ks. Jan Twardowski, Adam Ziemianin i in. Grupa wykonuje także teksty autorskie, w tym piosenki napisane po śląsku. Do tego nietypowego „miszungu” zespół dodaje element rozrywki, dowcipu i młodzieńczej fantazji, dzięki czemu zyskuje świetny kontakt z publicznością.
Chwila Nieuwagi to zespół nagradzany na najbardziej prestiżowych festiwalach piosenki folkowej i poetyckiej w Polsce (Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, dwukrotny udział w finale Folkowy Festiwal Polskiego Radia Nowa Tradycja, YAPA w Łodzi, Festiwal im. Wojtka Bellona i kilkadziesiąt innych). W 2017 roku Chwila Nieuwagi została wytypowana do reprezentowania Polski na Międzynarodowym Festiwalu Folkowym Czech Music Crossroads w Ostravie.
Zespół koncertował m.in.  na scenach takich jak: Amfiteatr w Opolu, Studio im. Agnieszki Osieckiej Radiowej Trójki, Studio im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, czy na osobiste zaproszenie Jaromira Nohavicy w ostrawskiej „Heligonce”.
W swoim dorobku grupa my trzy studyjne krążki: „Niepoprawna muzyka” (2011), „Miszung” (2013), „Anieli śpiewają” (2016) oraz album live "Morawska Brama" (2018), a także udział w kilkunastu składankach muzycznych.
wstęp 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci i młodzież do 15 r.ż. i os. z Bydgoską Kartą Seniora 60+)


______________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem