Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Wernisaż wystawy Grzegorz Przyborek. KOAN

Gdzie?
Wernisaż wystawy Grzegorz Przyborek. KOAN

28 lutego 2019 r., godz. 18:00 – wernisaż wystawy „Grzegorz Przyborek. KOAN”. Jest to wystawa prac fotograficznych oraz obiektów Grzegorza Przyborka. Ekspozycja czynna do 19.05.2019 r.
Podczas prezentacji twórczości Grzegorza Przyborka w bydgoskim Muzeum zostaną ukazane najważniejsze serie jego prac, m.in. Wspomnienia z Arles, Hotel Europa, Portrety, Thanatos, Szczury, Powrót golema, Nie-Lot. Dla pełnego przedstawienia precyzji i konsekwencji w dorobku autora, oprócz gotowych fotografii, zwiedzającym udostępnione zostaną rysunki i obiekty, których artysta używa podczas wytwarzania swoich projektów fotograficznych. Grzegorz Przyborek rozpoczyna pracę nad konkretnym przedsięwzięciem serią szkiców, według których przygotowuje konstrukcje przestrzenne, odpowiednio je oświetlając i fotografując, tworzy wówczas swoistą „nadrzeczywistość”. W opracowanych przez artystę obrazach fotograficznych powstają iluzje nierealnych światów kreujące wrażenia wspomnień lub sennych wizji. Spójność strategii artystycznej przejawia się zarówno w szkicach, fotoobiektach, instalacjach czy obiektach przestrzennych.
Grzegorz Przyborek jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych
im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Uzyskał dyplom na Wydziale Grafiki w 1974 roku. Obecnie jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w macierzystej uczelni (od 1996 roku ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi) oraz w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, należy także do Związku Polskich Artystów Fotografików. Grzegorz Przyborek uprawia twórczość w zakresie fotografii, mediów elektronicznych, obiektu, instalacji, rysunku, grafiki, rzeźby oraz z pogranicza innych dyscyplin sztuki. Brał udział w kilkuset wystawach w Polsce oraz za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach m.in. Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Stadtmuseum Groβ-Gerau w Niemczech, Collectiones des Artotheques „Photographie d’Auteur” w Lyonie, Fond National d’Art Contemporain (FNAC) we Francji.
Monika Kosteczko-Grajek


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem