EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Bialo czerwona - wernisaż wystawy z koncertem muzyki dawnej

Gdzie?
Bialo czerwona - wernisaż wystawy z koncertem muzyki dawnej

ROMAN  TIMOFIEJUK 
Współczesny polski artysta fotografik mieszka w Gdyni. Od 1988roku jest czlonkiem Zwiazku Polskich Artystów Fotografików. W jego dorobku artystycznym jest wiele indywidualnych i zbiorowych wystaw oraz udział w róznych konkursachi projektach fotograficznych. Pomiędzy  rokiem 1991 a 2011 zajmował się fotografią reklamową, katalogową, portretową i projektowaniem graficznym. Obecnie tworzy fotografie przeważnie czarno-białe, ale koloru nie unika. Fotografowanie przestrzeni jest jego ulubionym zajęciem. Interesuje się cyfrowym przetwarzaniem fotografii i jej zastosowaniem w różnych technikach twórczych.
Jest uczestnikiem i organizatorem działań artystycznych, kulturalnych związanych z fotografią.
Obecnie poświęca się cełkowicie działalności artystycznej i wystawienniczej.
Wspólnie z Andrzejem Zembikiem przygotowaliśmy wystawę fotografii pod tytułem „Biało-Czerwona”, poświęconą narodowym barwom Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga poddana działaniom o charakterze artystycznym stała się dla nas symbolem w podwójnym wymiarze, który wcale nie jest jednoznaczny, a stanowi medium wyzwalające wiele spontanicznych reakcji. Patrząc na flagę państwową, my, artyści, widzimy nie tyko flage, lecz także samo Państwo, jego historię, walkę, dramaty, szczęście; widzimy na fladze piękno, harmonię i idee. Przedstawiamy widziany przez pryzmat Biało-Czerwonej częściowy obraz naszej Ojczyzny. Wkomponowanie czarno-białego polskiego krajobrazu oraz kolorowego widzenia codziennego pleneru w układ barw narodowych jest naszą odpowiedzią na przeżycia,których doświadczamy obserwując flagę narodową i które chcemy przekazać. Każda praca zawiera w sobie wyrazisty przekaz związany z przemyśleniami na tematy dziejowe i codzienne.


ANDRZEJ  ZEMBIK
Fotografik. Niedawno urodzony i jeszcze zyjący. Stawiający pytania i niezadowolony z treści udzielanych sobie odpowiedzi. Ciekawy świata i tego, co człowiek z nim i z samym sobą czyni. Osobnik czlowieczego kształtu. Lecz  ciągle jeszcze pozostający w nieustalonej formie istnienia.
Wspólnie z Romanem Timofiejukiem przygotowaliśmy wystawę fotografii pod tytułem „Biało-Czerwona”, poświęconą narodowym barwom Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga poddana działaniom o charakterze artystycznym stała się dla nas symbolem w podwójnym wymiarze, który wcale nie jest jednoznaczny, a stanowi medium wyzwalające wiele spontanicznych reakcji. Patrząc na flagę państwową, my, artyści, widzimy nie tyko flage, lecz także samo Państwo, jego historię, walkę, dramaty, szczęście; widzimy na fladze piękno, harmonię i idee. Przedstawiamy widziany przez pryzmat Biało-Czerwonej częściowy obraz naszej Ojczyzny. Wkomponowanie czarno-białego polskiego krajobrazu oraz kolorowego widzenia codziennego pleneru w układ barw narodowych jest naszą odpowiedzią na przeżycia,których doświadczamy obserwując flagę narodową i które chcemy przekazać. Każda praca zawiera w sobie wyrazisty przekaz związany z przemyśleniami na tematy dziejowe i codzienne.


  ______________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem