Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Pierwszy rejs Bysdgoskiego Tramwaju Wodnego w sezonie 2018

Gdzie?
Pierwszy rejs Bysdgoskiego Tramwaju Wodnego w sezonie 2018

Bydgoski Tramwaj Wodny to jedna z ulubionych i najpopularniejszych wakacyjnych atrakcji turystycznych Bydgoszczy. Możliwość podziwiania miasta z zupełnie innej perspektywy – od strony rzeki – przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów i bydgoszczan.
Okres żeglugowy w roku 2018 - od 28 kwietnia do 30 września.
Obie linie tramwaju wodnego, Słoneczna i Staromiejska, obsługiwane są statkami o napędzie elektrycznym Słonecznik I i Słonecznik II.  Każdy z nich zabiera na pokład do 28 pasażerów. Wejście na pokład dla obu tras przy Rybim Rynku.
Bilety dostępne są przez Internet, w systemie tickeo.pl oraz stacjonarnie w Bydgoskim Centrum Informacji. Jest również możliwość zakupu biletu u załogi statku, ale tylko bezpośrednio przed wybranym rejsem, jeśli będą wolne miejsca.
Uwaga: Nie gwarantujemy możliwości zakupu biletów bezpośrednio przed rejsem, dlatego zachęcamy do skorzystania z możliwości wcześniejszego zakupu biletów.
Słoneczniki kursują na dwóch malowniczych liniach:


Linia Słoneczna
Rejs rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku i trwa około 50 minut. Tramwaj przepływa między innymi koło zabytkowego budynku Poczty Polskiej, dawnego terenu zakonu Bernardynów czy obok znajdującego się na szlaku TeH2O budynku Gazowni Miejskiej. Wybierając się w rejs na tej trasie można także zobaczyć stare oraz nowe stanice wodne, a także zespół obiektów sportowych (HSW Łuczniczka, Torbyd, Artego Arena)
Godziny rejsów na linii słonecznej: 10:30, 12:30, 13:00, 15:30, 16:00, 18:00
Aktualną dostępność biletów na wybrane rejsy można sprawdzić w systemie tickeo.pl


Linia Staromiejska
Rejs rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku i trwa około 80 minut. Tramwaj wodny mija Bydgoską Katedrę, Operę Nova i Wyspę Młyńską a następnie przepływa obok zabytkowej śluzy trapezowej, aby przebyć śluzowanie przez odnowioną śluzę miejską. Podczas dalszej części rejsu tramwaj minie majestatyczny Budynek byłej Dyrekcji Kolei w Bydgoszczy.
Godziny rejsów na linii staromiejskiej: 11:00, 11:30, 13:30, 14:30, 16:30, 17:00
Aktualną dostępność biletów na wybrane rejsy można sprawdzić w systemie tickeo.pl
Szczegółowe informacje można uzyskać w Bydgoskim Centrum Informacji: info@visitbydgoszcz.pl lub +48 52 340 45 50


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem