Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Wczasy

Gdzie?
Wczasy

wstęp - 10 zł
Muzyka Wczasów jest jak niskobudżetowe wakacje - nieprzewidywalna. Raz uderzają zimną falą lub synth-popowym przebojem w stylu lat 80., innym razem nostalgiczną gitarową piosenką przywołującą wspomnienia z lat 90., nie stronią także od shoegazowych faktur. Ich brzmienie opiera się na gitarach, syntezatorach analogowych i automatach perkusyjnych ze złotej ery synth-popu, a kompozycje przybierają z reguły zwięzłe piosenkowe formy. Polska szkoła piosenki jest im bliska, dlatego teksty są po polsku i dotyczą spraw poważnych, jak np. praca zawodowa, zawody miłosne, marzenia, odpoczynek i rekreacja. W tekstach pojawiają się również komentarze społeczne.
Posłuchaj i zobacz: https://www.youtube.com/c/wczasyzespol
Wczasy wydają w maju 2018 roku debiutancką płytę nakładem wytwórni Thin Man Records, o której Michał Kupicz, odpowiedzialny za miks i mastering wypowiadał się tak:
"Ekstra ta płyta będzie.
Wczoraj zacząłem grać w Mario Odyssey i jest coś w tej płycie takiego, że pozornie jest sporo zabawnych rzeczy, ale jednak ma to swój ciężar.
Tak jak Mario wygląda, że dla dzieci, ale kur** ciężko czasami, jak nie można przeskoczyć pułapki dziesiąty raz."


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem