Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

PX

Gdzie?
PX

wstęp wolny, P = P e r f o r m a n c e
P • X
Co to jest P • X?
P = P e r f o r m a n c e
X = Pierwszy Koncert Fortepianowy w A na Czterdzieści Fortepianów i Sieć
Naszym celem jest zrealizowanie koncertu fortepianowego na 40 (około) fortepianów, na których gramy tylko jedną nutą A, a naszym głównym narzędziem / medium … jest sieć / net / internet.
Projekt odbędzie się w terminie 18 – 20 kwietnia 2018 r., w Pałacu Starym w Ostromecku k. Bydgoszczy. Pomysłodawcą jest Józef Żuk Piwkowski.
Początkową ideą projektu P • X jest eksperymentalny koncert na jeden dźwięk A. Pojedynczy dźwięk jest rejestrowany i wysyłany do sieci internetowej. Po chwili wraca zmieniony jako elektroniczno-sieciowe echo, sprzężenie zwrotne i podlega dalszej obróbce. W interakcji z zapętlonym dźwiękiem dodawane są kolejne dźwięki. Podstawowym źródłem dźwięków są fortepiany. Koncert będzie na żywo transmitowany do wielu galerii, kin, ośrodków kultury w Polsce i na świecie.
P • X, to jednak jeszcze coś więcej:
- W trakcie 3 dni przygotowań i warsztatów będziemy poznawali / badali unikalną Kolekcję Fortepianów i Pianin Andrzeja Szwalbego. W Pałacu Starym znajduje się ponad 40 instrumentów - niektóre w stanie koncertowym, a inne prawie nie nadające się do grania.
- Każdy uczestnik będzie realizował swój osobisty artefakt, tworzył pracę, dzieło (obraz, fotografię, film, zapis audio), które to dzieło pozostanie w miejscu akcji i stworzy początki kolekcji sztuki jemu dedykowane.
- Warsztaty i finałowy koncert (w piątek 20.04) będą rejestrowane i na żywo transmitowane w internecie. Planuję udział kilkunastu artystów.
Widzowie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu osobiście w Ostromecku (ilość miejsc ograniczona) lub dzięki transmisji w internecie na żywo - zapowiada Józef Żuk Piwkowski.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem