Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

MAGNUM

Gdzie?
MAGNUM

Magnum- PO RAZ PIERWSZY W POLSCE!
Tony Clarkin - gitara
Bob Catley - wokal
Al Barrow - bas
Rick Benton - klawisze
Lee Morris - perkusja
www :http://www.magnumonline.co.uk
Biografia:
Magnum, regularnie pojawiające się na zestawieniach Top 40 list przebojów albumów i singli w latach '80 i '90, powstało w połowie lat '70 i wydało swój debiutancki album 'Kingdom Of Madness' w 1978, a następnie 'Magnum II' w 1979 oraz swoją pierwszą płytę koncertową 'Marauder' w 1980. W tym czasie grali trasy koncertowe u boku takich legend, jak Def Leppard, Blue Oyster Cult czy Judas Priest.
Wydana w 1982 płyta 'Chase The Dragon' była pierwszą, która dostała się na szczyt brytyjskiego Top 20, a po jej wydaniu zespół zaliczył wyprzedaną trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Kolejne albumy - 'The Eleventh Hour' z 1983, 'On A Storyteller's Night' z 1985 i 'Vigilante' z 1986 (wyprodukowany przez Rogera Taylora) również były zbierały pochlebne opinie, ale dopiero dzięki 'Wings Of Heaven' z 1988 zespół na dobre przebił się do mainstreamu, uzyskując status Złotej Płyty, trafiając na Top 5 albumów w UK i wydając trzy single, które trafiły na Top 30 brytyjskich przebojów - 'Days Of No Trust', Start Talkin' Love' oraz 'It Must Have Been Love'.
Kolejna płyta z 1990 - 'Goodnight To L.A.' - trafiła do Top 10 albumów w UK, a singiel 'Rocking Chair' trafił na Top 40 brytyjskich przebojów. Albumy 'The Spirit' (1990), 'Sleepwalking' (1992) oraz 'Rock Art' (1994), okazały się ostatnimi przed ogłoszeniem przez zespół zakończenia kariery, ukoronowanej albumem koncertowym 'The Last Dance' w 1996.
Magnum powróciło do żywych latem 2001, aby już w lutym 2002 wydać album ‘Breath Of Life’ album, 8 lat po premierze poprzedniej płyty. Kolejny album, ‘Brand New Morning’ wydany w 2004, pozyskał grupie nowe zastępy fanów i został udokumentowany na DVD ‘Livin’ The Dream’ , nagranym w 2005 roku w Wielkiej Brytanii. Albumy ‘Princess Alice andThe Broken Arrow’ (2007) i ‘Into The Valley Of The Moon King' (2009) udowodniły, że niczym dobre wino, Magnum im starsze, tym lepsze.
Kolejna płyta, ‘The Visitation’ z 2011 zyskała spore uznanie zarówno fanów, jak i prasy muzycznej.
Płyty ‘On The 13th Day’ z 2012 (z okładką autorstwa Rodneya Matthewsa, znanego ze współpracy z Asia czy Nazareth, Eloy) oraz 'Escape from the Shadow Garden' z 2014 ponownie umocniły pozycję zespołów wśród klasyków rockowego grania. Ostatni z albumów promowany był 33-dniową trasą, podczas której grupa odwiedziła Wielką Brytanię, Irlandię i szereg innych krajów w Europie.
Po wydaniu w styczniu 2017 albumu z balladami zatytułowanego “Valley of Tears” zespół rozpoczął pracę nad nowym autorskim materiałem. Premiera albumu " Lost On The Road To Eternity" zaplanowana jest na styczeń 2018, a album ten promowany będzie koncertami w Europie, w tym po raz pierwszy w Polsce w bydgoskim klubie Kuźnia!
Koncert już 08. kwietnia 2018r.
Bilety dostępne w puntkach sprzedaży sieci TicketPro i Eventim w cenie:
- 110,00zł./ przedsprzedaż
- 130,00zł./ w dniu koncertu
www.magnumonline.co.uk
https://www.facebook.com/pages/MAGNUM/
www.spv.de


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem