Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Poranek Muzyczny w Wiatraku

Gdzie?
Poranek Muzyczny w Wiatraku

Cykl koncertów muzycznych dla dzieci, oblegany przez maluchy i ich rodziców w centrum Bydgoszczy, od października prezentowany będzie także w Fundacji „Wiatrak” w Fordonie - w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7.
Poranki Muzyczne – audycje dla dzieci z rodzicami, to niedzielne koncerty dla najmłodszych słuchaczy realizowane nieprzerwanie od 1994 roku przez pracowników i studentów Akademii Muzycznej w sali uczelni przy ul. Staszica.
Ich założeniem jest kształcenie, umuzykalnianie, uwrażliwianie i kształtowanie gustów muzycznych dzieci, a poprzez nie, przygotowywanie najmłodszych słuchaczy do odbioru kultury muzycznej. Cele audycji realizowane są poprzez śpiew, grę na instrumentach, ruch, elementy tworzenia, ale przede wszystkim – poprzez słuchanie muzyki.
Poranki Muzyczne adresowane są do dzieci w wieku od 3 do 10 lat, a więc do przedszkolaków i dzieci początkowych klas szkoły podstawowej. - Dobór słuchaczy jest przemyślany, gdyż właśnie wczesne lata decydują o późniejszych zainteresowaniach i zamiłowaniu do muzyki oraz tworzą bagaż doświadczeń na całe życie – tłumaczy Ewelina Boesche-Kopczyńska, która razem z Honoratą Glazą-Gulgowską przygotowuje i prowadzi poranki.
Do udziału w koncertach często zapraszane są różne zespoły wykonawcze – zarówno te złożone ze studentów wydziałów wokalno-aktorskiego i instrumentalnego Akademii Muzycznej oraz uczniów szkoły muzycznej, jak i regionalne orkiestry, zespoły ludowe i dziecięce. Audycje dostosowane są do wieku słuchaczy, dlatego prezentowane fragmenty muzyczne są krótkie, uzupełnione komentarzem lub wzbogacone formą aktywizującą, a wszystko odbywa się w wesołej, bajkowej atmosferze. Wyjątkowość nastroju podkreślają też dekoracje oraz stroje, w których prezentują się wykonawcy.

Mistrzowie dzieciom

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem