EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Warsztaty fotograficzne

Gdzie?
Warsztaty fotograficzne
Warsztaty fotograficzne towarzyszące wystawie: Jessica Lange - Unseen.
Artystyczne środki warsztatu fotograficznego
Prowadzenie - Wojtek Woźniak

Fotografia to dla mnie niezwykle tajemniczy proces utrwalania tego momentu w czasie i przestrzeni, nieuchwytnego i ulotnego i jego wykrystalizowania. Zrobione zdjęcie staje się rzeczą samą w sobie - tak wypowiada się o swojej fotografii Jessica Lange. Warsztaty będą próbą szukania tej nieuchwytnej i ulotnej przestrzeni.

Będziemy eksperymentowali wykorzystując głębię ostrości, najbardziej fotograficzny i artystyczny środek wyrazu, żeby w prosty sposób nadać naszym zdjęciom więcej tajemniczości, obdarzyć je niecodziennym nastrojem, ale i postaramy się kreować widziany świat poprzez pryzmat własnej świadomości, nastroju, chwili i wrażliwości.
Warsztaty skierowane są dla ludzi otwartych, chcących poprzez doświadczenie lepiej poznać zapis fotograficzny, ale przede wszystkim w sposób świadomy chcących kreatywnie tworzyć "swój jedyny i niepowtarzalny widzialny świat".

Wojciech Woźniak - artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 1996 r. fotograf w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
Zajmuje się pracą dydaktyczną prowadząc zajęcia w Bydgoskiej Akademii Fotografii oraz WSIiU na wydziale grafika artystyczna. Wielokrotny stypendysta Prezydenta Miasta Bydgoszczy.
Autor kilkunastu wystaw indywidualnych oraz uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i na świecie.
Laureat I nagrody na Międzynarodowym Biennale Fotografii Artystycznej, ASP, Lwów.
Laureat II nagrody w konkursie twórców województwa kujawsko-pomorskiego Polygonum 4.
Uhonorowany odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej "Zasłużony dla kultury polskiej".

Zapisy: Agnieszka Gorzaniak: agnieszka.gorzaniak@galeriabwa.bydgoszcz.pl
lub pod nr tel. 52 339 30 62
Decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona, wstęp wolny.
do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem