Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

II runda Pucharu Polski Pit Bike SM

Gdzie?
II runda Pucharu Polski Pit Bike SM

Informacje od Organizatora:
Bydgoszcz będzie gościć zawodników Pit Bike z całego kraju
Po raz kolejny Bydgoszcz zostanie gospodarzem Pucharu Polski Pit Bike SM.
Na Kartodrom przy Fordońskiej zjadą motocyklowe gwiazdy, ale i dzieci od 8 roku życia, które ścigają się na torach asfaltowych.
Pit Bike to dyscyplina w której ścigają się zawodnicy w bardzo młodym wieku. Rywalizacja na szczeblu pucharowym dostarcza wielu emocji nie tylko ekspertom z branży, ale i publiczności. Tu dobre wiadomości dla mieszkańców Bydgoszczy. Zawody odbędą się z udziałem publiczności, a wstęp jest wolny. Dla wielu może to być zatem początek zainteresowania nową formą aktywnego spędzania czasu. Tym bardziej, że na bydgoskim torze zajęcie dla dzieci odbywają się cyklicznie - przynajmniej raz w tygodniu.
Obiekt jest bardzo dobrze znany zawodnikom, może przynieść ciekawe zwroty akcji. Kto wysunie się na prowadzenie w tabelach? Tego dowiemy się już 10 lipca. Zawody pit bike rozegrane w Bydgoszczy, będą drugim spotkaniem zawodników tego cyklu w rywalizacji 2021. Ciekawostką jest fakt, że w tym sezonie nie tylko minimotocykle YCF i MRF dopuszczone są do walki, ale także nowa klasa MiniGP, dla motocykli Kayo. Specjalnie dla nich utworzono odrębną klasyfikację. -Klasa MiniGP rozwija się bardzo prężnie na całym świecie, takie wyścigi organizowane są przy najbardziej prestiżowych seriach motocyklowych. My również podążamy za tymi trendami i otwieramy się na nowe możliwości - mówi organizator, Łukasz Pawlikowski.
Wyrównane szanse
Podczas 1 rundy Pucharu Polski Pit Bike SM wystartowało 93 zawodników oraz dzieci w jazdach pokazowych - za młode, by uzyskać licencję PZM, wdrażające się dopiero w świat motorsportu. Podczas bydgoskiej rundy organizatorzy spodziewają się podobnej lub jeszcze większej frekwencji. -Tak, jak stanowi regulamin, każdy zawodnik może odliczyć sobie najgorszą rundę sezonu. Dlatego nawet osoby, które nie wzięły udziału w inauguracji sezonu, wciąż mają szansę liczyć się w stawce. Musimy pamiętać, że wielu naszych zawodników startuje aktualnie także w innych dyscyplinach na poziomie nie tylko krajowym, ale i europejskim, czasem więc zawody po prostu się pokrywają. Kartodrom Bydgoszcz to jeden z ulubionych torów naszych zawodników, myślę więc że możemy liczyć na świetną frekwencję - dodaje.
9 klas - od początkujących po zawodowców
Dodajmy, że to druga z czterech rund Pucharu Polski Pit Bike SM. To odmiana ścigania na pit bike w wersji asfaltowej, bardzo zbliżona do wyścigów motocyklowych. Zawodnicy ścigają się w poszczególnych klasach- a te zależą od wieku i pojemności minimotocykla. Na pozycjach startowych stają względem uzyskanych w kwalifikacjach pozycji. Łącznie w tym sezonie w stawce jest aż dziewięć klas: Stock 90 i Pit Girls (najmłodsi), Stock 125, Stock 150 Junior, Stock 150, Pit Ladies, Super Pit, Masters i MiniGP. Początkujący oraz osoby, które przystępują dopiero do zdania licencji startują w wyścigu Rookie.
Trzecia runda rozegra się w ostatni weekend lipca na tym samym obiekcie, a wielki finał zmagań zaplanowano na 10 października na Awix Racing Arenie w Toruniu. W międzyczasie zawodników czekają jeszcze sierpniowe, najbardziej prestiżowe w stawce- Mistrzostwa Polski.
Treningi: 9 lipca 2021
Start zawodów: 13:00, start relacji live: 12:30
https://www.youtube.com/watch?v=KyxUvB0BSG8
Zapisy i informacje: www.otopit.pl
Wstęp dla publiczności: bezpłatny


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem