Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Betlejem polskie - Teatr Alelale

Gdzie?
Betlejem polskie - Teatr Alelale

Betlejem polskie to nowe przedstawienie Teatru Alelale z Bydgoszczy. Jest ono inspirowane dziełem Lucjana Rydla, wystawionym po raz pierwszy w 1904 r. Rydel przenosi narodziny Jezusa do Polski, umiejscawiając akcję w Krakowie. Herod w jego interpretacji jest nie tylko władcą Palestyny, ale także krwawym zaborcą Polski. Trzej królowie nie przychodzą ze wschodu, ale z wielkiej przeszłości (Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło, Jan III Sobieski). Dzieło Rydla było tu punktem wyjścia do zbudowania struktury dramaturgicznej przedstawienia. Wybór dzieła Rydla jest bardzo znaczący, ze względu na jego interpretację tematu Bożego Narodzenia. Rydel porusza tu kwestię wolności. Odkupieniem, które ma przynieść narodzenie Dzieciątka, było w dziele Rydla odzyskanie przez Polskę niepodległości. Tutaj będzie to powrót Bydgoszczy do Polski.
Adaptacja tekstu: Karolina Kasprzak
Reżyseria: Teatr Alelale
Muzyka: Michał Hajduczenia
Scenografia: Sara Spławska
Obsada: Iga Jambor-Skupniewicz, Karolina Kasprzak, Łukasz Przykłocki, Michał Hajduczenia.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MCK przy ul. Marcinkowskiego 12-14, oraz w Wypożyczalni Biblioteki Głównej na Starym Rynku.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem