Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

FONOMO 2017: Music & Film Festival

FONOMO 2017: Music & Film Festival

FONOMO 2017: "Filharmonia na wysypisku", reż. B. Allgood & G. Townsley
"Filharmonia na wysypisku"
Opowiada historię Recycled Orchestra of Cateura, paragwajskiego młodzieżowego zespołu muzycznego, którego członkowie mieszkają w pobliżu jednego z największych wysypisk śmieci w Ameryce Południowej. Ta niezwykła orkiestra gra muzykę na instrumentach zbudowanych w całości ze śmieci. Kiedy robi się o nich głośno w Internecie, orkiestra staje się obiektem zainteresowania na całym świecie. Pod kierownictwem swojego dyrygenta Favio Cháveza poruszają się po nowym dla nich świecie sal koncertowych i wyprzedanych koncertów. Kiecy jednak ich społeczność zostaje zniszczona przez klęskę żywiołową, orkiestra staje się źródłem nadziei dla całego miasta.
Kiedy 21.10.2017 / Sobota / 17:30
Gdzie Kino Orzeł
Wstęp Wolny
Filharmonia na wysypisku / Landfill Harmonic, reż. / dir. Brad Allgood & Graham Townsley
USA 2015, 84 min


FONOMO 2017: "Po tamtej stronie", reż. Aki Kaurismäki (2017)
"Po tamtej stronie"
Mistrzowski film, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa. Fiński pokerzysta marzący o własnej restauracji i syryjski uciekinier wierzący, że życie jest piękniejsze „po tamtej stronie”. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie to początek pięknej przyjaźni?
Nagrodzona na ostatnim festiwalu w Berlinie czarna komedia w reżyserii kultowego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego ("Leningrad Cowboys", "Człowiek bez przeszłości").
Kiedy 21.10.2017 / Sobota / 19:00
Gdzie Kino Orzeł
Wstęp Wolny
Po tamtej stronie / The Other Side of Hope, reż. / dir. Aki Kaurismäki
Finlandia, Niemcy 2017, 98 min


FONOMO 2017: Joasihno (DE)
Joasihno
Znani z udziału w formacjach The Notwist i Aloa Input, dwaj muzycy stworzyli zespół w celu odkrycia obszarów bardziej eksperymentalnych. Grają zwróceni do siebie twarzami, siedząc na podłodze z towarzyszeniem marimb, syntezatorów, instrumentów perkusyjnych i przy akompaniamencie kilku zbudowanych przez nich samych muzyków-robotów. Muzyka Joasihno oscyluje między popem, muzyką minimalistyczną i tą z gatunku electronica. Kiedy słuchamy ich ostatniego albumu Meshes, pojawiają się nawiązania do muzyki Four Tet, ale na myśl przychodzą też wpływy takich artystów jak Moondog, Nils Frahm, Steve Reich i Philip Glass.
Kiedy 21.10.2017 / Sobota / 21:00
Gdzie sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp Wolny
FONOMO 2017: Ex-Easter Island Head (GB)
Ex-Easter Island Head
To pochodzący z Anglii kolektyw muzyczny, komponujący i wykonujący muzyką na gitarę elektryczną z korpusem solid body oraz instrumenty perkusyjne i inne.
Występując głównie jako trio, zespół wykorzystuje zestaw odpowiednio przygotowanych gitar elektrycznych, które uderzane pałeczkami perkusyjnymi, pozwalają na zgłębienie grupowych współbrzmień, powtarzalności oraz inwencji melodyjnej przy użyciu celowo zawężonych środków.
Wydaniu ich płyt "Mallet Guitars One – Three", "Large Electric Ensemble" i "Twenty-Two Strings" towarzyszyły bardzo pozytywne recenzje m.in. w "The Wire", "Pitchfork", "The Quietus" i "The New York Times". Muzykę grupy prezentowano w BBC, ABC (Australia) i WQXR (Nowy Jork), porównując ją w pozytywnym kontekście do takich artystów jak Steve Reich, Brian Eno czy Claude Debussy.
Kiedy 21.10.2017 / Sobota / 22:00
Gdzie sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp Wolny
Koncert.


FONOMO 2017 - AFTERPARTY: Burn Reynolds (PL)
Burn Reynolds
Wraz z ekipą Soul Service są pomysłodawcami serii wydawniczej "Polish Funk" (1-4), "Why Not Samba", "Off Season" oraz "Strange Weekend", prezentującą mało znane utwory z archiwów polskiej fonografii. Płyty ukazały się nakładem wytwórni Polskie Nagrania i zbierają pozytywne recenzje na całym świecie. Dystrybucją płyt w Ameryce zajmuje się Dusty Groove (chicagowski sklep oraz wydawnictwo, zajmujące się promowaniem muzyki jazz, funk i soul).
Obecnie związany z Asfalt Records.
Kiedy 21.10.2017 / Sobota / 23:00
Gdzie Mózg, ul. Parkowa 2
Wstęp Wolny
Burn Reynolds
Otwierał kilka festiwali filmowych i teatralnych, m.in. Wysokie Temperatury Filmowe w Kazimierzu, dwie edycje Planet Doc Review, Warszawskie Spotkania Teatralne, Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, Młodzi i Film.


FONOMO 2017: Lawrence English – "Radykalny słuchacz" [warsztaty]
Od 10 lat Lawrence English jest uważany za jeden z najważniejszych światowych autorytetów w dziedzinie terenowej rejestracji dźwięku. Intensywnie pracując na całym świecie, od Antarktyki po australijski Outback i od Amazonii po Japonię, stosuje w swoich nagraniach głęboko osobiste podejście poparte w równym stopniu techniką, poszukiwaniami teoretycznymi, jak i preferencjami estetycznymi.
To właśnie wyjątkowe podejście do terenowej rejestracji dźwięku stanowi przedmiot jego zajęć mistrzowskich. "Słuchacz radykalny" pozwala Lawrence’owi Englishowi na zademonstrowanie uczestnikom licznych wykorzystywanych przez niego w pracy technik rejestracji i odsłuchu nagrań terenowych.   
Kiedy 21.10.2017 / Sobota / 16:00
Gdzie sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp Wolny
Lawrence English – "Radykalny słuchacz"
Mistrzowskie warsztaty z odsłuchu i powstawania nagrań terenowych.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem