Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Teatrzyk - Kukła z wiejskiego podwórza

Gdzie?
Teatrzyk - Kukła z wiejskiego podwórza

Poznajemy polskie tradycje ludowe i świat teatru razem z kukłą z wiejskiego podwórza


Już 18 czerwca w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz najmłodsi poznają polskie obrzędy ludowe. Przewodnikiem po tym fascynującym świecie będzie kukła z wiejskiego podwórza i profesor Hilary Szczebrzeszyński. Dzieci wspólnie z aktorami wystąpią także w Teatrze Jarzynowym.


 Profesor Hilary Szczebrzeszyński zawita do Centrum Handlowego Auchan Bydgoszcz już 18 czerwca. Słynny uczony zaprosi najmłodszych widzów do wspólnej zabawy w teatr i zabierze ich na pełną przygód wyprawę do wsi Kukiełkowo. Maluchy poznają tam Stracha na Wróble i będą odkrywać fascynujący świat tradycyjnych polskich lalek – kukieł.


 Dzięki barwnej dekoracji i ciekawym opowieściom profesora, dzieci poznają także ludowe obrzędy, takie jak noc sobótkowa, dożynki czy zwyczaj topienia Marzanny. Ciekawym dopełnieniem zabawy będą wpadające w ucho ludowe piosenki oraz wspólne tańce.


 Maluchy będą mogły również spróbować swoich sił w grze aktorskiej i wystąpić wspólnie z aktorami w Teatrze Jarzynowym im. Królowej Bony. Ciekawe postaci i fabuła oraz trzydzieści niezwykłych kukieł przeniosą małych widzów do świata teatru lalkowego. Przedstawienie pt. „Kukła z wiejskiego podwórza” zapewni małym widzom wiele radości.


 Teatrzyk pt. „Kukła z wiejskiego podwórza” odbędzie się 18 czerwca w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ulicy przy ulicy Rejewskiego 3 w Bydgoszczy. Spektakl zostanie odegrane trzykrotnie – o godzinie 13.00, 15.00 oraz 17.00. Wstęp wolny!


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem