Możliwości nowo powstałej hali pozwolą na organizowanie w naszym mieście tragów, wystaw i imprez kulturalno-rozrywkowych na najwyższym poziomie. BCTW powstało w celu zaspokojenia potrzeb dynamicznie rozwijającej się Bydgoszczy. Pomysłodawcą i głównym inwestorem BCTW jest Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny. Celem działalności tej spółki jest pobudzanie przedsiębiorczości i kreowanie nowych miejsc pracy poprzez korzystne warunki do inwestowania oraz wspieranie przedsiębiorstw na różnych etapach ich działalności. Powstanie nowoczesnego centrum wystawienniczego z pewnością pomoże w wypełnianiu tej misji.

Kompleks targowo-konferencyjny stanie się miejscem spotkań klientów, przedsiębiorców i inwestorów. BCTW kieruje swoją ofertę jednak nie tylko do ludzi biznesu. Obiekt stwarza wiele możliwości również dla przedstawicieli świata kultury i sportowców. Wszystko to za sprawą przestrzennej, zaawansowanej technologicznie powierzchni ekspozycyjnej oraz wielofunkcyjnych sal konferencyjnych.
Część wystawiennicza nowego obiektu zajmuje niemal 11 tys. m², dzięki czemu może pomieścić do 10 tys. uczestników. Główna hala spełnia wymogi nawet najbardziej wymagających organizatorów. Pomieszczenie cechuje otwarta przestrzeń, która nie jest ograniczana przez żadne słupy, wewnętrzne ściany, ani podpory. Wysokość części wystawienniczej wynosi aż 13 m. Dzięki temu w hali z łatwością znajdzie się miejsce dla instalacji wystawienniczych o dużych gabarytach. Unikalną zaletą BCTW jest posadzka o parametrach nośnych wynoszących 100 kPa/m². Po tak wytrzymałej nawierzchni bez obaw mogą poruszać się nawet samochody ciężarowe.
Obiekt jest wyposażony w system mobilnych, dźwiękoszczelnych ścian. Za ich pomocą pawilon wystawienniczy może zostać podzielony na 3 mniejsze pomieszczenia, wyposażone w oddzielne nagłośnienie, sieci wodociągowe, sanitarne, energetyczne i teleinformatyczne. Przedzielona hala może służyć jako miejsce organizacji nawet trzech niezależnych imprez.
W BCTW znajdują się także dwie nowoczesne sale konferencyjne. Podobnie jak w przypadku części wystawienniczej, istnieje możliwość podzielenia ich na mniejsze moduły.

Warto wiedzieć:
Całkowita wartość tego zadania to 51,4 mln zł. Inwestycja powstała przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.