Jak co roku będzie tu można uzyskać wszelkie informacje dotyczące bydgoskich atrakcji turystycznych, wydarzeń odbywających się w naszym mieście, zakupić bydgoskie pamiątki, a także napić się pysznej kawy. Nowym elementem funkcjonowania Zabytkowego Tramwaju w sezonie 2014 będzie możliwość wypożyczenia pojazdów elektrycznych, dzięki którym turysta będzie w stanie szybko i w oryginalny sposób dotrzeć do ciekawych miejsc w Bydgoszczy – w sobotę będzie można je wypróbować.

Ponadto w związku z licznymi imprezami sportowymi w 2014 roku jak m.in. nadchodzącymi Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Brazylii, Drużynowymi Mistrzostwami Świata na Żużlu, a także Mistrzostwami Świata w Siatkówce Mężczyzn, tramwaj obierze w tym sezonie kurs na sport. Wspólnie ze znanymi bydgoskimi klubami sportowymi zaplanowany został cykl spotkań poświęconych tematyce sportowej. Będzie również możliwość nabycia klubowych pamiątek.

Przewidziane zostały również inne atrakcje takie jak warsztaty „Home made”, które z pewnością przypadną do gustu nie tylko turystom, ale także mieszkańcom miasta.
To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w tym sezonie.

Tramwaj będzie czynny od poniedziałku do piątku od 9:00-18:00 oraz w weekendy od 10:00-19:00.