Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy
Teatr Polski

Teatr Polski powstał w 1820 roku i istniał jako Teatr Miejski. Początkowo swoją siedzibę miał na dzisiejszym Placu Teatralnym. Architektem Teatru Miejskiego był obywatel Niemiec Christian Heinrich Seeling. Podczas II wojny światowej gmach teatru został całkowicie zniszczony i zdecydowano się na jego wyburzenie. I tak Bydgoszcz została pozbawiona sceny teatralnej, ale nie na długo. Jesienią 1949 roku wybudowano nowy gmach teatru, który do dnia dzisiejszego mieści się w dzielnicy muzycznej miasta otoczonej parkiem im. Jana Kochanowskiego.


Teatr Polski w Bydgoszczy nosi imię Hieronima Konieczki (1920-1944) – aktora, reżysera, animatora licznych przedsięwzięć kulturalnych. Wielu cenionych krytyków uznaje bydgoską scenę za najlepszą w kraju – świadczą o tym liczne nagrody, w tym „Paszport Polityki” dla byłego dyrektora Pawła Łysaka. Od 2002 roku w murach teatru odbywa się ogólnopolski teatralny Festiwal Prapremier.

sala widowiskowa: 324 miejsca
balkony: 119 miejsc


do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem