Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia Homer

Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia Homer

Polski Związek Niewidomych Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia „Homer" im. Józefa Buczkowskiego


Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia HOMER położony jest w centrum Bydgoszczy, przy głównych trasach północ-południe i wschód-zachód, co czyni go doskonałym punktem wypadowym lub miejscem odpoczynku w trasie. Homer jest bardzo dobrze skomunikowany, znajduje się blisko szpitala uniwersyteckiego, dworca Bydgoszcz Leśna i Bydgoszcz Główna. Stąd bardzo łatwo dostać się do ścisłego centrum miasta. Ośrodek dysponuje dużym, bezpłatnym parkingiem dla swoich gości. W Ośrodku znajduje się również znana na świecie przychodnia rehabilitacyjna z innowacyjnym wyposażeniem.


Ośrodek należy do Polskiego Związku Niewidomych – organizacji pożytku publicznego. Obiekt dysponuje 70 miejscami noclegowymi w pokojach 2 i 3 osobowych. W Ośrodku znajdują się:


- 2 sale konferencyjne, które można połączyć (na 70 i 30 osób),


- stołówka serwująca posiłki przygotowywane na miejscu,


- pełnowymiarowa sala gimnastyczna,


- sala fitness, sala zabaw, sala komputerowa i gabinet optometryczny.


- biblioteka tyflologiczna,


- sale dydaktyczne (techniki komunikacji, czynności dnia, pismo brajla, art.-terapia)


Wszystkie pokoje wyposażone są w telewizory i czajniki. Ośrodek oferuje pokoje w standardzie: superior, normalnym i ekonomicznym. Obiekt wyposażony jest w windy, a część pokoi dostosowana dla osób poruszających się na wózkach. Wszystkie pokoje mają prywatne łazienki, a w całym obiekcie dostępne jest bezpłatne WI-FI.


do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem