Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Koncert: TRUPIĘGI - Ślady 2023

Gdzie?
Koncert: TRUPIĘGI - Ślady 2023

Informacje od Organizatora:
Bilety:
- 40 zł rezerwacje / przedsprzedaż
- 50 zł w dniu koncertu
Trupięgi ukazują na nowo świat przedstawiony w poezji Bolesława Leśmiana, czy też pozwalają odszukać własną jego interpretację, barwiąc go dźwiękiem i sposobem ekspresji, w sposób dotąd niespotykany. Świat pełen snów i marzeń, miłości, erotyzmu, śmierci, świadomości przemijania i świat różnych aspektów człowieczeństwa. Świat, w którym słowo przeplata się z nutą, a wersy z kompozycjami.
Do takiego świata Trupięgi zabierają Was podczas koncertów i pozwalają Wam w nim trwać na długo po ich zakończeniu. Świat, który pozostawia ślad, w postaci nie tylko odcisku bosych stóp, ale też blizn, niespełnionych pragnień, otwartych ran i symboli, które przeplatają się ze sobą z godnością najlepszych wzorców literatury i muzyki.
Od siedmiu lat prezentujemy poezję Bolesława Leśmiana, tak jak rozumiemy, a bardziej jak czujemy. Nasz koncert to nie tylko muzyka, to intymne spotkanie ze światem zarówno powagi i grozy, miłości i śmiechu, bywa też spotkaniem z samym sobą. Budujemy mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmiejemy się, drwiąc „z ziemskiej mitręgi”.
Nasz koncert to blisko 80 minut obcowania z poezją Bolesława Leśmiana w wyjątkowej scenografii oraz niecodziennej oprawie muzycznej i interpretacji. Podczas koncertów bawimy się swawolnie dźwiękiem i słowem, aby zabrać słuchaczy w nieoczywisty, półbaśniowy, oniryczny świat.
Dla Leśmiana śpiewność, muzyczność, a przede wszystkim rytm były kluczowe i poprzedzały słowa. Dla niego poeta to ten, co „słowa nawleka na sznur rytmu”. Jego wiersze są więc stworzone do śpiewania, to gotowe teksty piosenek. Większość utworów wykorzystanych na koncercie pochodzi z tomu „Napój cienisty”, w którym dominuje doświadczenie braku i przemijania, przeczucie śmierci. Jak sam Leśmian mówił o tym etapie swojej twórczości „zwiedzam wszechświat nie od strony zieleni i kwiatów. Wchodzę weń przez wrota smutku…”.
Skład zespołu:
– Katarzyna Gardziejewska – śpiew
– Jacek Filipek – instrumenty perkusyjne
– Jurek Hippmann – gitara basowa, keyboard, wokale
– Kosma Kowalski – gitara
– Filip Słowiakowski – perkusja


______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem